Procesory Intel dostanou funkce pro zrychlení startu OS

Intel chce do svých procesorů určených pro přenosná zařízení přidat dvojici nových funkcí. Jedna z nich zkrátí přechod z režimu hibernace na šest vteřin.


Nové funkce Intel představil na veletrhu Computex. První z nich, nesoucí název Rapid Start Technology, zkrátí čas potřebný pro start operačního systému ukládáním stavu aplikací do vyhrazené flash paměti. Díky tomu je možné počítač znovu spustit bez nutnosti restartu a to i v případě, že byla vyjmuta baterie. Druhou novinkou je pak Smart Connect Technology, která umožní aktualizovat obsah i během pohotovostního režimu. Z něj se bude počítač automaticky probouzet a kontrolovat například e-mailovou schránku.

Obě technologie se mají do konce tohoto roku objevit v čipech Sandy Bridge, druhé generaci procesorové řady Intel Core, a společnost s nimi počítá také pro netbookové mikroprocesory Cedar Trail, jejichž uvedení je však naplánováno až na rok 2012.

Podle Seana Maloneyho, výkonného viceprezidenta Intelu, se při vývoji nových nástrojů inspirovali u tabletových počítačů. Všimli si totiž, že v tabletech je na rychlý start systému kladen velký důraz. „Uživatelé prostě nechtějí čekat na to, než se zařízení nastartuje,“ řekl Maloney. Je zajímavé, že Maloney zmínil zrovna tablety, protože jde o oblast, na jejíž růst Intel nedokázal včas zareagovat. Většina tabletů, ale i smartphonů, v současné době používá konkurenční platformu ARM, která je považována za energeticky účinnější. To se však má změnit. Maloney na Computexu představil hned několik tabletů s procesory Atom. Nejen o nich se můžete více dočíst ve včerejším článku Intel odhalil svoje plány s procesory Core a Atom.Komentáře