Produkční systém Xeroxu tiskne konstantní rychlostí bez ohledu na typ média

Systém DocuColor 8000AP Digital Press, který tiskne rychlostí až 80 stránek za minutu bez ohledu na gramáž papíru nebo typ média, uvedla na náš trh společnost Xerox. V základní konfiguraci činí jeho cena 3,5 milionu Kč bez DPH.Systém DocuColor 8000AP Digital Press, který tiskne rychlostí až 80 stránek za minutu bez ohledu na gramáž papíru nebo typ média, uvedla na náš trh společnost Xerox. V základní konfiguraci činí jeho cena 3,5 milionu Kč bez DPH.
Systém vychází z modelu Xerox DocuColor 8000 Digital Press a pracuje se širokým spektrem médií – od běžného papíru přes papír s povrchovou úpravou až po folie. Ve vysoké kvalitě tiskne dokonce i na syntetické materiály, jako je polyester, a je tedy vhodný pro výrobu např. knih, časopisů, letáků a dopisů. Pracuje i se speciálními materiály, jako jsou magnetické a okenní obtisky nebo trvanlivé vodovzdorné papíry. Uplatní se tedy jak v komerčních tiskárnách tak pro interní využití ve firmách.
DocuColor 8000AP tiskne v rozlišení 2400 x 2400 x 1 dpi a jeho výstupy se vyznačují dobrou ostrostí a konzistentním vzhledem kopií. Využívá také technologii, která zvyšuje barevnou stálost výtisků. Stejně jako DocuColor 8000 nabízí tento produkční systém vylepšené lícování přední a zadní strany v rozmezí +/- 0,5 mm.
Systém nabízí dva operační módy, jež se liší v nastavení gramáže, což ovlivňuje rychlost a výslednou podobu tisku:
– v módu „All Weights“ (všechny gramáže) tiskne systém rychlostí 80 stránek za minutu bez ohledu na druh papíru (maximální gramáž 300 g/m2). V kombinaci s možností oboustranného tisku patří DocuColor 8000AP mezi nejvýkonnější barevné produkční systémy ve své cenové kategorii. Další výhodou módu „All Weights“ je matnější vzhled výstupu, vhodný zejména pro tisk fotografií a marketingových materiálů,
– mód „Single Weight“ (jedna gramáž) přizpůsobuje rychlost tisku používaného papíru a výsledkem je lesklejší výstup, který je vhodný pro nízkonákladové časopisy a katalogy.

DocuColor 8000AP standardně obsahuje podavače o kapacitě 4000 listů pro dlouhý tisk bez přerušování. Volitelně je k dispozici přídavný vstupní zásobník s kapacitou až 2000 listů na každý podavač, což rozšiřuje celkovou kapacitu na 8000 listů a zvyšuje flexibilitu při úlohách s více vstupními materiály.
Produkční systém DocuColor 8000AP s tiskovými servery Xerox FreeFlow Printer Server 6.0, CXP8000AP nebo EX8000AP je dostupný na trhu v České republice od listopadu 2007 za 3,5 milionu Kč v základní konfiguraci.


Komentáře