Produkty Intelu budou podporovat bezdrátové nabíjení

Společnost chce do roku 2014 technologii alternativní ke standardu Qi, který podporuje konsorcium pro bezdrátové napájení. Intel ovšem jeho členem není.

Produkty Intelu budou podporovat bezdrátové nabíjení


Společnost Intel oznámila, že vyvíjí vlastní technologii bezdrátového nabíjení, kterou chce nasadit do svých produktů do konce příštího roku. Vysílače by měly být vestavěné do notebooků a ultrabooků, jejich signál by měla využívat nejrůznější přenosná zařízení osazená procesory Intel.

Intel zatím o nové technologii neinformuje příliš obšírně, podle neoficiálních informací by ale doba nabíjení měla být srovnatelná s napájením pomocí kabelu USB. Příští měsíc proběhne v kalifornském San Francisku fórum pro vývojáře pořádané společností Intel, je proto pravděpodobné, že Intel prozradí podrobnější informace právě v rámci této události.

Intel se rozhodl jít vlastní cestou. Nepřipojil se ke standardu Qi, který podporují společnosti jako Energizer, Texas Instruments, Nokia, RIM, LG nebo HTC. V současnosti je podle oficiálních informací konsorcia k dispozici 88 produktů, které standard Qi podporují.

Vlastní platforma Intelu, kterou vyvíjí společnost IDT,  jde proti proudu, protože jeho produkty z této oblasti nebudou se standardem Qi kompatibilní. Protože Intel je na poli mobilních zařízení stále nováčkem, bude mít plné ruce práce, aby vlastní standard prosadil v globálním měřítku. Pomoci by mu v tom mohla i nová verze Windows, která bude vhodná i pro tablety a smartphony s procesory značky Intel.

Společnosti si však podle všeho celkem věří. „S potěšením spolupracujeme s IDT na urychlený realizace vize, kterou bude možno díky prověřeným zkušenostem společnosti uvést do života tak, aby vzniklo komplexní, jednotné řešení,“ oznámil ve svém prohlášení vedoucí divize pro rozvoj osobních počítačů a inovace Gary Huang. „Zákazníci i spotřebitelé po nás požadují plně mobilní bezdrátové dobíjení a my jsme se rozhodli zajistit je prostřednictvím osobních počítačů.“

Úvodní foto: © virtua73 - Fotolia.com


Komentáře