První Chromebook s obřím 15,6palcovým displejem nese logo firmy Acer

Společnost Acer vydala nový rychlý Chromebook 15 s dosud netradičním 15,6palcovým displejem a rychlým procesorem od Intelu za rozumnou cenu a dlouhou výdrží.

První Chromebook s obřím 15,6palcovým displejem nese logo firmy Acer


Kromě toho, že je Chromebook 15 vůbec prvním laptopem s Chrome OS, který je opatřen 15,6palcovým displejem, je také vůbec prvním ve své kategorii, který pohání nejnovější procesor od Intelu založený na architektuře Broadwell. Notebook začíná na pouhých 249,99 dolarech a nabídne až osm hodin provozu na jedno nabytí.

Většina dnešních chromebooků má 11,6 - 13,3palcové displeje, které jsou považovány za dostatečné pro surfování po internetu. Chromebook 15 však bude možné díky většímu displeji využít také pro čtení dokumentů nebo sledování filmů.

Ke spuštění většiny aplikací určených pro chromebooky je třeba internetové připojení, avšak některé lze používat i offline. O bezproblémový a rychlý chod offline i online aplikací by se měl postarat procesor Intel Celeron založený na architektuře Broadwell. Chromebook 15 má také lepší grafickou kartu, i když ta se nemůže rovnat kartě Nvidia Tegra K1, která je v Chromebooku 13.

Současné chromebooky jsou opatřeny buďto ARM procesory nebo procesory od Intelu, přičemž nejrychlejší modely mají procesory Intel Core i3 založené na architektuře Haswell. Broadwell je nástupce Haswellu, který Intel představí na konferenci CES, jež startuje v Las Vegas již dnes.

S pouhými 2,1 kg by Chromebook 15 od Aceru mohl být lehčí a levnější alternativou laptopů s Windows. Chromebook 15 má poměrně nekonvenční vzhled - reproduktory jsou hned vedle klávesnice. Laptop podporuje až 4GB paměti DRAM a 32GB SSD. Mezi další vybavení patří webkamera, 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a čtečka SD karet. Laptop má porty USB 3.0, USB 2.0 a HDMI. Podle Aceru má být tento chromebook dostupný v Severní Americe i Evropě, v USA se začne prodávat již příští měsíc.

Acer představil také nové modely svého Chromebooku 13, které nabízejí dotykové displeje, avšak zatím nezveřejnil žádné informace o ceně ani datu vydání. Krome chromebooků Acer také představil před začátkem veletrhu CES nástupce svých laptopů Aspire R 13 a Aspire S7. Ty pohání pátá generace procesorů Core i, jež jsou postavené na architektuře Broadwell. V důsledku toho jsou laptopy rychlejší, tenčí a nabídnou delší životnost baterie. Další podrobnosti nejsou známy, Acer pouze uvedl, že laptopy jsou opatřeny "displeji s vysokým rozlišením".

Úvodní foto: Acer


Komentáře