První miniaturní ultramobilní počítač s Atomem bude v červnu

V návaznosti na představení čipu Atom společností Intel oznámila řada výrobců uvedeních svých miniaturních ultrapřenosných počítačů postavených na jeho bázi. Jako první by se na trh měl dostat model od společnosti Sharp, označený jako Willcom D4. Podívejte se, jaký tento přístroj bude.V návaznosti na představení čipu Atom společností Intel oznámila řada výrobců uvedeních svých miniaturních ultrapřenosných počítačů postavených na jeho bázi. Jako první by se na trh měl dostat model od společnosti Sharp, označený jako Willcom D4. Podívejte se, jaký tento přístroj bude.

Intel ohlásil, že ve vývoji je nyní asi 20 zařízení, označovaných zkratkou MID (Mobile Internet Device), které mají za úkol nabídnout při malých rozměrech vlastnosti téměř na úrovni stolního počítače, plnohodnotný přístup k internetu a současně i dlouhou výdrž baterie. Ceny by pak podle slov Intelu měly začínat na 500 dolarech.

Podle prvních informací bude však přístroj od Sharpu větší a hlavně dražší, než se původně čekalo. Cena Willcomu D4 byla totiž určena na 910 dolarů a jeho rozměry jsou 84 x 192 x 26 milimetrů. Váha pak má činit 470 gramů, díky čemuž sice bude snadno přenosný, ale na jeho snadné nošení v kapse zapomeňte.

Jeho parametry jsou však na ultrapřenosný počítač víc než slušné – bude vybaven procesorem Intel Atom s frekvencí 1.33 GHz, 1 GB operační paměti, pevným diskem 40 GB a také Wi-Fi a Bluetooth modulem. Úhlopříčka širokoúhlého dotykového displeje bude mít 5“ (rozlišení 1024 x 600 při schopnosti zobrazit 262 tisíc barev) a klávesnice se 64 klávesami bude v zasouvacím provedení. Mezi další výbavu by měla patřit 2 MPx webová kamera.

Jaký operační systém na D4 poběží? Bude to Windows Vista Home Premium a ve výbavě bude také kancelářský balíček Microsoft Office Personal 2007 s PowerPointem 2007.
Nenechte si ujít:
Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh, tvrdí Intel

Eee PC s Windows XP získá na atraktivitě

Další levný mininotebook přichází, tentokrát od ECS

Via předvádí nový procesor Isaiah

Procesory v roce 2008 - revoluce či evoluce?

Detaily o nízkoenergetických procesorech Atom od InteluPrvní fotografie MIDu D4 od Sharpu.


Komentáře