Rychlé barevné tiskárny pro tisk až ve formátu A0

Dvojici tiskáren určených pro segment CAD, GIS a pro kancelářský velkoformátový tisk představila firma Canon.Velkoformátová tiskárna imagePrograf iPF610 je určena k tisku technických výkresů i reklamních plakátů do velikosti A1 (24"). Plnobarevný výstup v návrhovém režimu s rozlišením 1200 dpi na běžném papíru svým uživatelům nabízí už za 33 sekund. Model imagePROGRAF iPF710 využijí zas zájemci o tisk rozměrnějších ploch, a to s rychlostí až 56 sekund při formátu A0 (36"). Vysoká rychlost tisku přitom podle výrobce neznamená ústupky v oblasti kvality – pět barevných inkoustů dokáže zajistit zářivé barvy s jemnými přechody a kontrastní tisk textu.
Obě zařízení využívají tiskový jazyk GARO a jsou kompatibilní s jazyky HP-GL/2 a HP-RTL. Nechybí ani podpora HDI pro zajištění kompatibility se všemi rozšířenými aplikacemi v oblasti GIS a CAD.
„Nové tiskárny imagePROGRAF jednoznačně směřují k posílení naší pozice v oblasti velkoplošného tisku, “ říká Martin Lucký, manažer CBS pro velkoformátový tisk. „Oba stroje nabízejí zákazníkům konkurenční výhodu díky nejvyšší rychlosti ve své třídě, kompatibilitě s širokou řadou aplikací a nekompromisní kvalitě výstupů.“
Canon imagePROGRAF iPF710 a iPF610 nahrazují modely imagePROGRAF iPF700 a iPF600 a na evropském trhu jsou v prodeji od září, resp. října 2007.


Komentáře