Rychlou páskovou jednotku s kapacitou 1 TB nabízí IBM

Údajně nejrychlejší páskovou jednotku - System Storage TS1130 Tape Drive s kapacitou jeden terabajt -, která umožní klientům chránit a archivovat více informací s nižšími náklady a nižšími energetickými nároky než současná řešení, představila firma IBM.Údajně nejrychlejší páskovou jednotku - System Storage TS1130 Tape Drive s kapacitou jeden terabajt -, která umožní klientům chránit a archivovat více informací s nižšími náklady a nižšími energetickými nároky než současná řešení, představila firma IBM.
Novinka uloží až jeden TB nekomprimovaných dat na jednu páskovou kazetu a s nativní propustností 160 megabajtů za sekundu (MB/s) umožní zálohování dat až o 54 procent rychleji než jednotka předchozí generace.
Produkt se hodí pro střední a velké podniky v odvětví finančních služeb, přírodních věd a ve veřejném sektoru, jež potřebují zajistit ochranu značných objemů dat a dlouhodobé archivační řešení vyhovující platným předpisům. V kombinaci s produkty IBM pro virtualizaci pásek, škálovatelnou automatizaci a šifrování páskových jednotek mohou zákazníci využít cenově dostupná pásková řešení, která zaručují spolehlivé zabezpečení dat a zjednodušují správu zálohování a archivace.
TS1130 používá vyspělé řešení hlav na principu tzv. gigantické magnetorezistence (GMR), jež zajišťuje podstatně menší množství chyb při čtení dat a vyšší spolehlivosti subsystému. Nová jednotka používá také zvláštní technologii ochranného nátěru hlav, která zvyšuje její celkovou životnost.
Novinka používá stávající přepisovatelné a WORM kazety 3592. Nabízí zpětnou kompatibilitu s podporou formátů Gen 1, 2 a 3, přičemž u formátu Gen 2 podporuje čtení i zápis a u formátu Gen 1 podporuje pouze čtení. Pásková jednotka TS1130 rovněž podporuje šifrování dat na úrovni hardwaru.


Komentáře