Samsung chystá tablet s dvěma operačními systémy

Uživatelé budou moci přepínat mezi Windows 8 a Androidem.

Samsung chystá tablet s dvěma operačními systémy


Tablet Ativ Q bude opatřen 13,3palcovým displejem s nezvykle vysokým rozlišením 3 200 x 1 800 pixelů. Pod obrazovkou má být ukryta výsuvná klávesnice, která zároveň poslouží jako stojánek. Ve výchozí instalaci dostanou uživatelé na výběr mezi operačními systémy Windows 8 a Androidem 4.2.2 Jelly Bean.

 

Samsung svůj nový produkt představil jen dva týdny poté, co Asus oznámil vývoj hybridního zařízení, které rovněž poběží na platformách od Googlu i Microsoftu.

Je docela možné, že půjde o nový trend. „Pro výrobce jde o velmi efektivní způsob, jak uživatelům nabídnout přidanou hodnotu v době, kdy je těžké zdůraznit výhody jednoho zařízení vůči konkurenci,“ myslí si analytik Chris Green z Davies Murphy Group. Díky duální konfiguraci budou moci uživatelé používat standardní programy typu Office, stejně jako mobilní aplikace pro Android. „Jde o další logický krok,“ říká Green.

 

Ativ Q poběží na novém procesoru Haswell od Intelu a podle Samsungu tablet vydrží až 9 hodin nepřetržitého provozu bez připojení do napájecí sítě.

K představení nového zařízení došlo na konferenci v Londýně. Na té se Samsung pochlubil ještě jiným dotykovým počítačem Ativ Tab 3. Prý půjde o dosud nejtenčí tablet, na kterém poběží plnohodnotná verze Windows 8.

Řady digitálních fotoaparátů chce pak Samsung rozšířit modelem Galaxy NX s operačním systémem Android a podporou datového přenosu přes rozhraní 4G. Zařízení nabídne vyšší kvalitu pořízených fotografií než klasický chytrý telefon, ale současně umožní okamžitou úpravu fotek a jejich nahrání na internet. Podle expertů má zařízení velkou šanci uspět především u profesionálních fotografů.

Oznámení nových produktů přichází v době, kdy se Samsung musí potýkat s klesající hodnotou svých akcií. Od počátku června cena akcií Samsungu klesla téměř o 14 %. Příčinnou jsou negativní předpovědi některých bank ohledně budoucích příjmů společnosti. Komentáře