Samsung Galaxy Note Pro: náhražka notebooků s Windows?

Pokud vezmeme v úvahu širokou nabídku tabletů s Androidem na trhu, platit 750 dolarů za 12palcový tablet postavený na platformě Googlu se na první pohled zdá jako nesmysl.

Samsung Galaxy Note Pro: náhražka notebooků s Windows?


Pokud však uživatelé začnou k velkým androidovým tabletům přistupovat jako k legitimním náhražkám notebooků s Windows, nemusela by se tato myšlenka již zdát tak absurdní. Přesně tak: náhražka notebooku s Windows. Tak se dá charakterizovat nový velký tablet s názvem Samsung Galaxy Note Pro, který je téměř identický s Galaxy Tab Pro, avšak obsahuje ještě stylus S-Pen. Nejde o konkurenci po menší tablety jako Nexus 7 a díky opravdu široké nabídce kancelářských aplikací jak v Google Play, tak ve vlastním e-shopu s aplikacemi Samsungu tento mohutný tablet zvládne odvést opravdovou práci.

Note Pro lze pořídit buďto za 750 dolarů za 32GB model, nebo za 850 dolarů za 64GB model. Ceny modelů s integrovaným LTE WAN zatím nejsou známy. Verze s Wi-Fi je podle Samsungu opatřena čtyřjádrovým procesorem ARM Cortex A15 na frekvenci 1,9 GHz a běží na něm systém Android 4.4 KitKat. Note Pro je jasným konkurentem tabletu Surface 2 Pro od Microsoftu, který začíná na 899 dolarech s 64GB pamětí. Jak Note Po, tak Suface Pro 2 se prodávají se speciálními ochrannými obaly, které tablet uspí či probudí.

Note Pro nemá integrovanou klávesnici, takže pokud jej budete chtít využívat jako náhražku notebooku, budete si muset koupit externí klávesnici připojitelnou přes Bluetooth. Po fyzické stránce vypadá Note Pro stejně jako Note 3, jen má zahnuté rohy. Nad displejem2Mpix fotoaparát a na zadní straně nechybí fotoaparát s rozlišením 8Mpix. Stejně jako Note 3, i Note Pro využívá USB 3.0 a nabití tabletu trvá tři až čtyři hodiny. Samsung slibuje, že na jedno nabití tablet vydrží díky integrované 9500mAh baterii dva až tři dny, tedy podobně jako tablet Dell XPS10.

Displej s rozlišením 2560x1600 pixelů má úhlopříčku 12,2 palce a hustotu pixelů 247 ppi a s HDMI kabelem jej lze bez problémů připojit i k většímu displeji. K práci lze využít předinstalované aplikace jako Cisco WebEx, Samsung Remote PC (alternativa k vlastní androidové aplikaci Microsoftu s názvem Microsoft Remote Desktop) nebo Hancom Viewer. Na Google Play například Hanword stojí přes 17 dolarů, avšak na Note Pro je dostupný zcela zdarma. Stejně tak jsou bezplatně k dispozici i aplikace určené k pohlížení a úpravám powerpointových a excelových dokumentů. Je třeba podotknout, že u Surface Pro 2 si uživatel musí zaplatit předplatné pro Office 365.

Pokud bychom to měli shrnout – velký displej, dlouhá výdrž baterie, jednoduchý multitasking a dobrá výbava bezplatným softwarem dělají z Note Pro jasnou volbu pro tabletové nadšence a ty, kteří chtějí zcela opustit svět Windows. Jen kdyby nebyl tak drahý.

 

Úvodní foto: © Samsung


Komentáře