Samsung má novou DVD vypalovačku 22x s overspeedem

Korejská společnost Samsung Electronics oznámila zahájení dodávek své nejrychlejší DVD vypalovačky s označením Super-WriteMaster SH-S223 na trh. Jaké speciální vlastnosti v sobě tato mechanika ukrývá?Korejská společnost Samsung Electronics oznámila zahájení dodávek své nejrychlejší DVD vypalovačky s označením Super-WriteMaster SH-S223 na trh. Jaké speciální vlastnosti v sobě tato mechanika ukrývá?

Mechanika SH-S223 je vybavena technologií over-speed, díky které mohou uživatelé vypalovat výrazně vyšší rychlostí i na média, která takovou rychlost nepodporují. S touto technologií lze vypalovat až 22násobnou rychlostí na DVD média, která zvládají jen 12násobnou rychlost a rychlostí 12x na osmirychlostní média. Pro informaci, při maximální rychlosti trvá vypálit 4,7 GB dat na DVD±R disk za přibližně 4 minuty a 26 sekund. Otázkou je, zda je tato úspora času opravdu tak významná a hlavně jak se overspeed projeví na kvalitě zápisu.

SH-S223 dokáže vypalovat na širokou řadu médií včetně: 22x DVD±R, 12x DVD-RAM, 16x DVD+R Dual Layer, 12x DVD-R Dual Layer, 8x DVD+RW a 6x DVD-R. Vypalovačka se vyrábí s SATA provedení a je k ní dodáván i software, díky kterému si uživatelé mohou snadno vytvářet disky s hudbou, videem, fotografiemi a daty. V balení je i program pro automatický upgrade firmware, díky kterému bude vypalovačky vybavena vždy aktuální verzí.
Nenechte si ujít:
Samsung přichází se zárukou na vadné body u svých LCD

LG představil LCD monitory a Blu-ray vypalovačky

Samsung uvádí novou řadu LCD monitorů

Přicházejí holografické disky

SuperMulti je u SATA

Stejně jako ostatní optické mechaniky, zařazené do řady WriteMaster, je SH-S223 vybavena technologiemi, které zajišťují optimální výkon, včetně technologií SAT (Speed Adjustment Technology, která detekuje stav média a tomu přizpůsobí rychlost, aby předešla nebezpečí poškození disku nebo chybám při zápisu a čtení), TAC (Tilt Actuator Compensation, jež zaručuje správný náklon čoček) a Double OPC (Optimum Power Control, mající za úkol optimalizovat výkon laseru). Technologie Buffer Under Run Free podporuje stabilní zápis i při vysokých rychlostech a Magic Speed a ABS (Automatic Ball Balancing System) technologie redukují vibrace a hluk. Mechanika SH-S223 také vyhovuje normám RoHS.


Komentáře