Samsung uvádí 1,8“ a 2,5“ externí pevné disky

Společnost Samsung Electronics představila nové externí pevné disky řady S. Ta zahrnuje 2,5 palcové disky S2 Portable a 1,8 palcové HDD nazvané S1 Mini.Společnost Samsung Electronics představila nové externí pevné disky řady S. Ta zahrnuje 2,5 palcové disky S2 Portable a 1,8 palcové HDD nazvané S1 Mini.

Díky USB řadiči, který je zabudován přímo do běžného pevného disku, mohou být disky řady S poměrně malé a tato technologie označovaná jako USB on-board také snižuje váhu disků a zmenšuje spotřebu energie. Spotřebu je možné ještě dále redukovat prostřednictvím inteligentnímu programu, který disk přepne do úsporného režimu, pokud není používán déle než 5 minut.

Samsung vybavil své nové externí pevné disky řady S funkcemi jako Auto backup, která umožňuje zálohovat data okamžitě či podle předem stanoveného plánu, SecretZone, jež má za cíl chránit důležitě soubory a data pomocí softwarového AES-128bit nebo AES-256bit šifrování. Disky jsou také vybaveny heslem SafetyKey.

Volné místo na disku se pak zobrazuje prostřednictvím ukazatele na obalu, ze kterého lze vyčíst kolik místa je dosud na neobsazeno, použito či vyhrazeno pro ukládání záloh.

Jak již bylo řešeno, externí pevné disky řady S jsou vyráběny ve dvou variantách – 2,5 a 1,8 palců. S2 Portable, 2,5 palců, váží 154 g a na výběr jsou kapacity 160, 250, 320 a 500GB. 1,8palcové disky S1 Mini o rozměru kreditní karty jsou k dispozici v kapacitách 80, 120 a 160 GB a váží 91g.

Uvedené disky budou v České republice dostupné od začátku ledna roku 2009 a zákazníci si budou moci vybrat ze čtyř barevných variant – klavírová čerň, sněhobílá, vínově rudá a čokoládová.


Komentáře