Samsung uvádí do výroby čipy GDDR6, na co se můžeme těšit?

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung, dominantní hráč na několika různých trzích se spotřebitelskými produkty, ohlásil výrobu nových 16Gb GDDR6 paměťových čipů. Plány ohledně výroby GDDR6 ohlásili i další hráči jako Micron nebo SK Hynix.

Samsung uvádí do výroby čipy GDDR6, na co se můžeme těšit?


Novinka Samsungu má sloužit jako čipy do grafických karet nové generace, využití najdou primárně u rychle rostoucího trhu s umělou inteligencí, strojovým učením a také navigací samořiditelných vozů; pravděpodobně se však objeví také u konvenčních grafických karet pro hráče počítačových her.

Nové paměti mají dosahovat rychlosti přenosu 18 Gb za sekundu, což je nejvyšší rychlost DRAM čipů dostupná na trhu. Novinkou je také využití 10nm výrobního procesu, který dosud Samsung využíval u PC, serverových a mobilních DRAM čipů, ale nikoli u těch grafických.

To se nyní změnilo. „Skrze tento posun jsme zvýšili úspornost o více než 35 % a zlepšili výkon o dalších 30 %.,“ popsal zástupce Samsungu serveru BusinessKorea.

Celkově se Samsung hodlá více zaměřit na autonomní vozy, ve kterých i mnohé další velké světové IT společnosti vidí velkou budoucnost. Protože však jsou samořiditelná auta velice náročná na hardware – a navíc na něj nemají příliš mnoho prostoru – vývoj potrvá ještě roky.

Nové DRAM paměti však mají být vhodné i pro virtuální realitu a 8K UHD videa. Kdy přesně se budou paměti prodávat prozatím Samsung nezveřejnil, avšak ohlášená masová výroba svědčí o tom, že partneři a klienti společnosti jsou už připraveni na výrobu produktů, které 16Gb GDDR6 DRAM paměti využijí.


Úvodní foto: © Edelweiss - Fotolia.com


Komentáře