Samsung vstupuje na trh externích SSD

Společnost Samsung Electronics vůbec poprvé představila vlastní řadu externích SSD - Portable SSD T1. Mají kapacitu až 1TB a Samsung tak bude konkurovat společnostem Seagate, Western Digital a Toshiba, které jsou lídry na trhu spotřebitelských disků.

Samsung vstupuje na trh externích SSD


Nové SSD jsou o poznání dražší  než magnetické pevné disky. S kapacitou 250 GB mají doporučenou cenu v USA 180 dolarů, 500GB disk lze pořídit za 300 dolarů a 1TB disk vyjde na 600 dolarů. Pro srovnání, magnetické disky s kapacitou 1TB stojí méně než sto dolarů.

Externí disky se většinou používají pro zálohování dat. Avšak poptávka po nich roste s tím, jak uživatelé stahují čím dál více dat a ukládají gigabity fotografií a videí. Chromebooky, lehké laptopy s Windows a hybridní laptopy pak mají pouze omezenou kapacitu, takže uživatelé pro ukládání dat musejí používat externí disky či cloudové služby.

Jak uvedl Richard Leonarz ze Samsungu, SSD jsou znatelně rychlejší než pevné disky v psaní i čtení dat. Disky řady Portable SSD T1 od Samsungu lze k počítači připojit pomocí portu USB 3.0 a uživatelé budou moci využít rychlost čtení i psaní 450MBps.

Samsung doposud vyráběl pouze interní SSD, které jsou používány v laptopech a mají kapacitu až 3,2GB. Nové externí disky jsou vyrobeny tou samou technologií s označením 3D V-NAND, která poskytuje interním SSD rychlost a odolnost.

SSD vyrobené technologií 3D V-NAND mají jednotky k ukládání dat poskládané vertikálně na sobě, díky čemuž jsou uspornější a rychlejší.


Úvodní foto: Samsung/Computerworld.com


Komentáře