Sharp uvádí největší LCD monitor na světě

Společnost Sharp uvedla na trh LCD monitor se zatím rekordní úhlopříčkou 108 palců. Jaké jsou parametry takového monitoru a kolik stojí?Společnost Sharp uvedla na trh LCD monitor se zatím rekordní úhlopříčkou 108 palců. Jaké jsou parametry takového monitoru a kolik stojí?

Původně Sharp prototyp tohoto monitoru předváděl již před více než rokem, na výstavě CES 2007 a i když slíbil, že na trh by se monitory s úhlopříčkou 108 palců měly dostat ještě do konce roku, zavedení sériové výroby se protáhlo a uvádí je tedy až nyní.

Monitory jsou k dispozici zákazníkům z celého světa a jsou stavěny na objednávku za cenu 11 milionů japonských Jenů, což je v přepočtu zhruba 102 000 amerických dolarů či něco málo přes 1,5 milionu korun.

LCD monitor od Sharpu podporuje Full HD rozlišení 1 920 x 1 080 obrazových bodů a nabízí celou škálu vstupních portů. Od analogového RGB vstupu, přes klasické DVI a tři HDMI (High-Definition Multimedia Interface) konektory až po dva kompozitní video vstupy, dvě sady komponent video a také S-Video vstup. Celý displej pak váží impozantních 195 kilogramů a jeho spotřeba v zapnutém stavu se pohybuje kolem 1,1 kilowattu.
Nenechte si ujít:
Asus a Realtek vyvíjejí bezdrátové LCD monitory

52palcový LCD monitor NEC míří na trh

LG.Philips představí horké novinky v oblasti velkých LCD panelů

Asus uvádí LCD monitory s web kamerou

Rozměry monitoru jsou 2,2 na 2,5 metru a displej v něm je největší, jaký je Sharp pomocí současných technologií ve své továrně v Kameyamě v Japonsku schopný momentálně vyrobit. Potenciální zájemci by si tedy neměli dělat starost, že v nejbližší době Sharp přijde s ještě většími monitory než je tento.

První místo, kde má být tento nový LCD monitor umístěn, je nový kino komplex Shinjuku Piccadilly, který se otevírá 19. července v Tokiu. Monitor bude nainstalován v hale komplexu, aby na něm byly promítány trailery chystaných filmů, sdělila společnost Sharp.


Fotografie prototypu 108" LCD monitoru z CESu 2007.


Komentáře