Skulltrail od Intelu - osm jader přináší maximální výkon

Společnost Intel představila novou desktopovou platformu Intel Dual Socket Extreme s kódovým označením Skulltrail. Nová platforma je určena uživatelům, kteří potřebují vyšší výkon, než jaký nabízejí současné čtyřjádrové systémy s jednou grafickou kartou.Společnost Intel představila novou desktopovou platformu Intel Dual Socket Extreme s kódovým označením Skulltrail. Nová platforma je určena uživatelům, kteří potřebují vyšší výkon, než jaký nabízejí současné čtyřjádrové systémy s jednou grafickou kartou.

Skulltrail je jedním z prvních počítačových systémů, které jsou určeny pro dva čtyřjádrové procesory Intel. Platforma nabízí osm výpočetních jednotek a také lze využít grafická řešení s více kartami od firem ATI a NVIDIA.

Novou platformu Intel Dual Socket Extreme Desktop neboli Skulltrail tvoří základní deska Intel D5400XS v kombinaci se dvěma procesory Intel Core 2 Extreme QX9775. Hráči přivítají možnost výběru mezi grafickými kartami NVIDIA SLI a ATI Crossfire, které vyhovují v současnosti graficky nejnáročnějším požadavkům. Výkon osmi výpočetních jader zase ocení především tvůrci 3D grafiky, umělci pracující s digitálním zvukem, střihači videa ve vysokém rozlišení nebo také tvůrci her.

Intel Core 2 Extreme QX9775 disponuje pamětí L2 cache o velikosti 12MB, sběrnicí o rychlosti 1600 MHz a všechna čtyři jádra běží na frekvenci 3,2 GHz. Spojením čtyřjádrových procesorů prostřednictvím základní desky Intel Desktop Board D5400XS vznikne vysoce výkonná platforma, jíž navíc nahrává zpráva, že u procesoru Intel Core 2 Extreme byla odstraněna ochrana proti přetaktování (overspeed protection). Tím se otevírají další technické možnosti nastavení a je možné výkon ještě zvýšit.

Tento vysoký výkon však není zadarmo. Procesor Intel Core 2 Extreme QX9775 je již nyní v prodeji a jeho doporučená cena je 25 738 korun (1499 USD). Předpokládaná koncová cena základní desky Intel D5400XS je 11 144 korun (649 USD). Jednotlivé části platformy jsou k dostání samostatně. Systémy postavené na platformě Skulltrail uvádí nyní nebo v průběhu příštích 30 dní řada výrobců počítačů, například Armari, Boxx Tech, Digital Storm, Falcon Northwest, Maingear, Puget Systems, Velocity Micro, Voodoo, Vigor Gaming nebo @Xi Computers.
Nenechte si ujít:
Intel představuje šestnáct procesorů nové generace

Cenová válka mezi Intelem a AMD se blíží ke konci – přijde zdražení procesorů?

Dodávky Barcelony se opozdí díky chybě v cache

Jaká je energetická náročnost serverových procesorů od AMD a Intelu v praxi?

Vývoj 32nm čipů bude mít posilu – společnost NEC


Komentáře