Sony uvádí nadstandardně vybavený notebook Vaio AW

Společnost Sony v rámci své řady Vaio představila kromě domácích digitálních systémů typu „vše v jednom“ i notebook Vaio AW, který je novým krokem vpřed v této řadě a kombinuje HD rozlišení a Blu-Ray technologii.Společnost Sony v rámci své řady Vaio představila kromě domácích digitálních systémů typu „vše v jednom“ i notebook Vaio AW, který je novým krokem vpřed v této řadě a kombinuje HD rozlišení a Blu-Ray technologii.

Sony využívá svých technologií, využitých v oblasti konstrukce displejů i u notebooků a díky tomu přichází nová třída přenosných počítačů, vyznačujících se kvalitním zobrazením. Použité technologie jako masivní displej s úhlopříčkou 18,4 palce, rozlišení Full HD (1920 x 1080) nebo třídiodový systém podsvícení u notebooku Vaio AW (na fotografii uprostřed článku), postaveném na platformě Centrino 2, jsou zatím mezi notebooky Sony unikátem. Novinkou je i plné pokrytí barevného prostoru Adobe RGB a přesnost zobrazení potřebná pro práci s obrazovým materiálem.

Podsvícení 3 LED diodami je technickou novinkou, která se vyskytuje pouze u high-endových LCD televizorů Bravia. Čisté červené, zelené a modré světlo emitované diodami slouží k vytvoření široké palety barev, která dokáže podle slov Sony reprodukovat celý barevný prostor Adobe RGB.

K notebookům řady AW uživatelé dostanou nástroje pro úpravu fotografií, programy Adobe Photoshop Lightroom a Adobe Photoshop Elements. Pokročilí fotografové navíc ocení balíček softwaru od Sony obsahující Image Data Converter, Picture Motion Browser a další pluginy pro Adobe Photoshop Lightroom.

Full HD se širokoúhlým obrazem 16:9 je vhodný i na sledováná filmů z mechaniky Blu-ray a dojem doplňuje i zpracování audio signálu technologií Dolby Home Theatre a třípásmové reproduktory s basy zvýrazněnými pomocí integrovaného subwooferu a prostorovým zvukem. Tuto výbavu pak doplňuje HDMI výstup pro připojení např. HD televizoru.

Co se týká hardwarové výbavy notebooků Vaio AW, najdete zde procesor Intel Core 2 Duo T9600, výkonnou 3D grafickou kartu GeForce 9600M GT s 512 MB paměsti a neobvyklou kombinace diskových technologií. Je zde totiž použit SSD disk o velikosti 128 GB v diskovém poli RAID s 500GB diskem na sběrnici SATA. Toto uspořádání údajně zvyšuje výkon při práci s extrémně velkými soubory, které jsou uloženy na SSD disku umožňujícím extrémně rychlý přístup.

Vaio AW je standardně dodáván se 4 GB paměti, Wi-Fi modulem 802.11a/b/g/Draft n, čtečkou otisků prstů či webkamerou a Bluetooth modulem.
Nenechte si ujít:
Dell uvedl notebook s výdrží baterie 19 hodin

Superlevný notebook za 2000 Kč je už realitou

Centrino 2 : revoluce v noteboocích

Supervýkonný notebook se čtyřjádrovým procesorem je už realitou

Intel připravuje čtyřjádrové procesory QX9300 pro notebooky

HP představil nové „elitní notebooky“


Komentáře