Společnosti Intel a Cray vytvářejí supercomputing budoucnosti

Podepsání dohody o dlouhodobé spolupráci v oblasti HPC (High-Performance Computing) oznámily společnosti Cray a Intel. Technologie obou firem budou využity v nových serverových systémech firmy Cray.Podepsání dohody o dlouhodobé spolupráci v oblasti HPC (High-Performance Computing) oznámily společnosti Cray a Intel. Technologie obou firem budou využity v nových serverových systémech firmy Cray. Spolupráce dvou velkých společností povede podle představitelů obou firem „ke vzniku HPC systémů schopných čelit nejkomplexnějším vědeckým, inženýrským a humanitním výzvám“.
„Kombinace zkušeností velkých firem, technické síly a moderních technologií umožní uživatelům HPC naplno využívat procesorů Xeon a dalších procesorových technologií společnosti Intel,“ říká Gelsinger. „Společně můžeme vyřešit základní a historické problémy vědy a průmyslu.“
V budoucnu plánují společnosti Intel a Cray zkoumat komponenty pro supercomputing, jako například vícejádrové zpracovávání výpočtů nebo pokročilá propojení. Do budoucna plánují společnosti po dobu několika let vyvíjet celou řadu nových HPC systémů a technologií.


Komentáře