Sun rozšířil portfolio Open Storage o levná a výkonná řešení

Produktová řada Storage J4000 a systém Fire x4540 od společnosti Sun Microsystems nabízejí ekonomicky výhodné řešení pro ukládání datProduktová řada Storage J4000 a systém Fire x4540 od společnosti Sun Microsystems nabízejí ekonomicky výhodné řešení pro ukládání dat
Nová produktová řada Sun Storage J4000 představuje podle výrobce nejškálovatelnější a nejspolehlivější stavební prvky úložných systémů na trhu. V kombinaci se servery Sunu, operačním systémem OpenSolaris a souborovým systémem Solaris ZFS nabízí až desetinásobnou finanční úsporu oproti tradičním diskovým polím.
Sun také uvedl úložný server Sun Fire X4540, novou verzi systému Sun Fire X4500 „Thumper“. Nabízí údajně největší hustotu úložné kapacity na trhu a 30–50% úsporu nákladů na energii i chlazení, to vše při poloviční ceně oproti tradičním úložným řešením.
Celý trh otevřených úložných řešení má do roku 2010 překročit hranici 10 miliard dolarů a trh levných úložných řešení má v příštích třech letech růst téměř 23% složeným ročním tempem. Z velké části k tomu přispěje flexibilita a značná ekonomická výhodnost open source softwaru na standardizovaných úložných systémech a diskových polích.
„Rozšířili jsme naše portfolio otevřených úložných platforem o novou řadu Sun Storage J4000 a vysoce výkonné, ekonomicky výhodné systémy Sun Fire X4500 Thumper,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. „Tyto nové stavební prvky poskytují mimořádnou hustotu i kapacitu a umožňují zákazníkům využít efektivitu standardizovaných úložných zařízení s open source softwarem.“
Ceny produktů řady Sun Storage J4000 začínají na cenách od 3 000 dolarů a tyto produkty jsou k dispozici okamžitě. Ceny úložných serverů Sun Fire X4500 začínají na cenách od 22 000 dolarů a tyto servery budou k dispozici v průběhu července.


Komentáře