Svůj nejvýkonnější čip s integrovanou grafikou představilo AMD

Na rychlostní rekord útočí se svým nejnovějším čipem pro PC firma AMD. Na trh totiž uvedla řešení A10-7890K s výkonem 1,02 teraflops, který je srovnatelný se 57jádrovým procesorem Xeon Phi 3120 od Intelu, jenž je určený pro supercomputing.

Svůj nejvýkonnější čip s integrovanou grafikou představilo AMD


Novinka je k dispozici za 165 dolarů, tedy v přepočtu něco málo přes 4000 korun. Herní či grafický počítač s tímto čipem tak půjde podle výrobce postavit za méně než 500 dolarů, což je méně než 12 500 Kč – za ty peníze  si tak budou uživatelé moci užít špičkové zážitky i ve 3D režimu.

Model A10-7890K vychází z řady Godavari  a je stejně jako předchůdce vybavený čtyřmi procesorovými jádry a osmi grafickými procesory Radeon R7, přičemž jeho výkon lze díky otevřenosti uživatelsky ještě vylepšit.

AMD už nějakou dobu nabízí špičkové FX čipy bez integrované GPU a uživatelé mohou zlepšit grafický výkon svého počítače jen samostatnou grafickou kartou-- díky GPU integrované do modelu A10-7890K už prý ale podle výrobce takovou kartu kupovat nemusejí.

Ve snaze srazit cenu počítačů navíc AMD čip vybavila chladičem Wraith Cooler, tudíž ani ten už uživatelé nemusejí dokupovat zvlášť.

Majitele průsvitných skříní nepochybně potěší i jeho rozsvícení při zapnutí, bezsvětelnou variantou je pak řešení s chladičem Thermal Solution. Oba jsou schopny chladit 125W procesory.

Úvodní foto: AMD


Komentáře