Tesla představí autopilota do svých autonomních vozidel již v říjnu

Autonomní funkci autopilota, která řidičům uleví od jejich starostí při dlouhých výletech, představí Tesla ve svých vozidlech již za několik týdnů.

Tesla představí autopilota do svých autonomních vozidel již v říjnu


Generální ředitel americké společnosti Elon Musk slíbil autopilota do svých automobilů dodat již v létě, avšak toto datum Tesla o několik týdnů nestihne.

Společnost testuje software autopilota na několika různých dlouhých trasách. Několik zkoušek probíhalo například na cestě z centrály Tesly v Silicon Valley do centrály v Seattlu. Autopilot bezpečně udržuje automobil v pruhu a upravuje jeho rychlost s ohledem na ostatní vozidla v provozu.

Systém podle Muska spoléhá především na ultrasonické senzory, které monitorují plochu okolo automobilu až do vzdálenosti pěti metrů. Autopilot se pak orientuje také pomocí kamery umístěné za předním sklem a radaru.

Tesla software vypustí v rámci aktualizace operačního systému ve svých autech během několika příštích týdnů.

„Od autonomního řízení nás dělí přibližně měsíc. Alespoň co se týče dálnic a relativně bezpečných silnic“ potvrdil Musk.

Od ambicióznějšího využití autopilotů ve vozidlech nás podle Muska dělí jeden až tři rok. Státní regulace by pak tuto dobu mohly prodloužit až o další tři roky. 

Úvodní foto: Tesla Motors


Komentáře