Ticho pro hudbu, prosím

Vychutnat si hudbu v klidu a tichu není dnes nic snadného, spíše jde o malý zázrak. Sony se snaží cestu za takovým zážitek usadnit pomoci sluchátek Sony MDR-ZX550BN, které aktivně potlačují zvuk z okolí.

Ticho pro hudbu, prosím


Znáte to… Sedíte v letadle, v autobuse, ve vlaku a chcete si poslechnout trochu hudby, nebo nerušeně sledovat oblíbený film. Jenže okolní ruchy, zejména monotónní hučení motoru prostě nedá uchu v klidu spočinout. Přes sluchátka to stále slyšíte.

I proto se začaly vyrábět sluchátka, která aktivně potlačují ruchy okolí a výrazně zklidňují poslech. Taková jsou i solidní sluchátka  Sony MDR-ZX550BN, která aktivně dokáží potlačit nežádoucí zvuky z okolí. Stačí jen zapnout kouzelný přepínač na levém sluchátku a klid se rozlije kolem vás.

Není to samozřejmě 100% ticho, taková zvuková izolace by byla poměrně nebezpečná, ale hladina zvuku propuštěného sluchátky se výrazně sníží. K tomu navíc přispívá i uzavřené provedení náušníků.

 

Za to kvalita přehrávaného zvuku se zvýší, protože prostě zvuk ze sluchátek není rušen. Aktivní rušení okolního ruchu ale není dokonalé, pokud ho používáte na otevřeném prostranství, foukající vítr, který v běžnýh sluchátkách neslyšíte, vyrábí v těch aktivních nepříjemnou meluzínu.

Tomu se ale stačí vyhnout pouhým vypnutím rušící funkce a zase ji zapnout třeba a autobusu nebo k kanceláři.

K aktivnímu rušení zvuku potřebují sluchátka energii – musí se tedy nabíjet. Jedno maximální nabití trvá zhruba 4,5 hodiny a vydrží až na 25 hodin poslechu (v případě nezapnutého zvukového rušení). Sluchátka totiž ke spojení se zdrojem zvuku nevyužívají kabel, ale postačí si s bezdrátovou technologií bluetooth.

To je pohodlné zejména v kanceláři nebo třeba právě v letadle, kde nemusíte s sebou nosit počítač či telefon, ale do sluchátek dostáváte hudbu i z poměrně velké vzdálenosti. Spárování s telefonem není nijak složité, MDR-ZX550BN disponují i NFC technologií, která párování s mobilním telefonem udělá za vás automaticky.

V rámci pokroku mají sluchátka samozřejmě i mikrofon, který byť nevede až před ústa, poskytuje dobrý přenos zvuku. Sympatická je i cena sluchátek, která řadí sluchátka Sony MDR-ZX550BN k těm nejlevnějším na trhu s funkcí automatického potlačování zvuku.

Jsou k dispozici v černé, červené a modré barvě.

Úvodní foto: Sony


Komentáře