Toshiba má první SSD disk o kapacitě 256 GB

Společnost Toshiba je připravena začít v tomto měsíci dodávat SSD disky s kapacitou 256 GB, čímž předběhla konkurenční Samsung. Ten totiž také chystá disk s touto kapacitou, ale předvedl zatím jen prototyp a na trh by se měl dostat až koncem roku.Společnost Toshiba je připravena začít v tomto měsíci dodávat SSD disky s kapacitou 256 GB, čímž předběhla konkurenční Samsung. Ten totiž také chystá disk s touto kapacitou, ale předvedl zatím jen prototyp a na trh by se měl dostat až koncem roku.

Toshiba svůj nový 2,5“ SSD předváděla ba výstavě Ceatec v japonské Chibě a její mluvčí potvrdil, že tyto disky jsou připraveny na prodej, jen zatím neupřesnil ceny.

Nový SSD disk od Toshiby je založen na MLC (Multi-Level Cell) technologii flash čipů, která snižuje náklady na výrobu a je určený hlavně pro přenosné počítače. Pro připojení je použito standardní SATA-2 rozhranní a podle slov výrobce je disk schopný číst data rychlosti 120 MB/s a zapisovat rychlostí 70 MB/s.

Pro srovnání 256GB prototyp Samsungu by měl mít údajně rychlost 200 MB/s pro čtení a 160 MB/s pro sekvenční zápis. Tento konkurenční model je také založen na MLC čipech, ale zatím jsou k dispozici od září jen jeho vzorky pro vybrané zákazníky.
Nenechte si ujít:
256GB SSD disk od Samsungu bude již letos

Intel začal prodávat nové modely SSD disků

SSD disky pod lupou: Vyplatí se jejich pořízení?

Jednopalcový SSD disk je na světě

Imation uvádí SSD disky pro firmy i běžné uživatele

Sun volá po sjednocení standardů u SSD disků


Dosavadní největší SSD disk od Toshiby má kapacitu 128 GB.


Komentáře