Toshiba nabízí notebook Qosmio F50 se speciálním multimediálním procesorem

Společnost Toshiba uvádí na český a slovenský trh nový vrchol své nabídky v kategorii 15“ notebooků - multimediální přenosný počítač Qosmio F50 s vestavěným televizním tunerem, multimediálními funkcemi a reproduktory značky Harman Kardon.Společnost Toshiba uvádí na český a slovenský trh nový vrchol své nabídky v kategorii 15“ notebooků - multimediální přenosný počítač Qosmio F50 s vestavěným televizním tunerem, multimediálními funkcemi a reproduktory značky Harman Kardon.

Na český a slovenský trh je v současnosti dodáván model Qosmio F50-10K (na fotografii uprostřed článku) s biometrickou čtečkou otisku prstu a procesorem Intel Core 2 Duo T9400, který pracuje na frekvenci 2,53 GHz a disponuje 6 MB cache Level 2. Grafický výstup obstarává adaptér Nvidia GeForce 9600M GT. Běhu operačního systému Windows Vista Ultimate pomáhá operační paměť 4 GB RAM. V těle je vedle multifornátové DVD zapisovací mechaniky ukryta dvojice pevných disků Serial ATA 320 GB s celkovou kapacitou 640 GB.

Pro zobrazení dat využívá Qosmio F50 vestavěný LCD panel Toshiba TruBrite WXGA, TFT s rozlišením 1 280 x 800 obrazových bodů a jasem 200 cd/m2.

Notebooky Qosmio F50 jsou určeny k jakékoliv práci s multimédii. Soubory k editacím a úpravám je možné přenášet pomocí vestavěné čtečky paměťových karet nebo pomocí ethernetového či bezdrátového připojení (WiFI a Bluetooth), z USB Flash disků nebo ze zařízení propojených pomocí USB 2.0 či FireWire rozhraní IEEE1394. Při prezentaci fotografií a přehrávání videa je možné spoléhat na vestavěný displej nebo se rozhodnout pro připojení externího monitoru pomocí HDMI konektoru. Pro komunikaci s okolním světem je notebook vybaven vestavěným mikrofonem a webkamerou s 1,3 megapixelovým snímačem.

Specialitou je čtyřjádrový HD procesor pro multimediální aplikace od společnosti Toshiba podporující čtyři 128bitové procesory SIMD RISC (každý s frekvencí 1,5 GHz), integrující kodéry/dekodéry vysokého rozlišení H.264 a MPEG2 a vybavený funkcemi Upconvert, Transcoding, Face Navigation a Gesture Control. Díky němu je tento notebook schopný velmi rychle převádět obraz do HD kvality.

Softwarová výbava počítačů Qosmio F50 odpovídá předpokládanému multimediálnímu využití. V laptopech jsou předinstalovány nástroje Toshiba ConfigFree a Connectivity Doctor pro jednoduchou konfiguraci připojení, grafické editory a software pro úpravy a střih videa InterVideo WinDVD, Ulead DVD MovieFactory for Toshiba a Toshiba Disc Creator. Bezpečnost dat zabezpečuje McAfee Internet Security Suite 2008 - Toshiba Edition (bezplatné aktualizace z Internetu po dobu 30 dní), nástroj Heslo nadřízeného (Toshiba Supervisor Password Utility) a v případě modelu F50-10K také integrovaná čtečka otisku prstů.

Doporučená koncová cena v ČR činí 34.990,- Kč bez DPH / 41.639,- Kč s DPH.Technické parametry notebooku Qosmio F50-10K
 • Procesor/technologie: Technologie pro procesory Intel Centrino 2 s procesorem Intel Core 2 Duo T9400 (2,53 GHz, mezipaměť 6 MB L2, sběrnice FSB 1 066 MHz)
 • Operační systém: Originální Windows Vista Ultimate
 • Pevný disk: 640 (320 + 320) GB (5 400 ot.min), rozhraní Serial ATA
 • Displej: 15,4” Toshiba TruBrite WXGA TFT s vysokým jasem 200 cd/m2, rozlišení 1 280 × 800
 • Systémová paměť: 4 096 (2 048 + 2 048) MB, maximální možné rozšíření: 8 GB, technologie: DDR2 RAM (800 MHz)
 • Optická jednotka: Multifunkční jednotka DVD Super Multi (se zápisem na dvě vrstvy)
 • Grafická karta: Nvidia GeForce 9600M GT s podporou technologie TurboCache, 512 MB vyhrazené paměti VRAM (až 1 791 MB celkové dostupné paměti pro grafiku pomocí technologie TurboCache s 3 GB systémové paměti), grafická paměť DDR RAM (kombinace grafické paměti DDR RAM a systémové paměti DDR)
 • Procesor pro média: Čtyřjádrový HD procesor společnosti Toshiba podporující čtyři 128bitové procesory SIMD RISC (každý s 1,5 GHz), integrující kodéry/dekodéry vysokého rozlišení H.264 a MPEG2 a vybavený funkcemi Upconvert, Transcoding, Face Navigation a Gesture Control
 • Komunikace v pevné síti: Síť LAN Gigabit Ethernet, mezinárodní modem V.90 (připraven na protokol V.92)
 • Bezdrátová komunikace: Bezdrátová síť LAN (802.11a/b/g/Draft-N), technologie Bluetooth 2.1 + EDR
 • Zvukový systém: Systém Toshiba Bass Enhanced Sound s technologií Dolby Sound Room, vestavěné stereoreproduktory Harman Kardon (2 basové reproduktory) se subwooferem, ovládání hlasitosti (digitální)
 • Rozhraní: Slot Bridge Media 5 v 1 (podpora karet SD a SDHC, Memory Stick, , Memory Stick Pro , MultiMedia Card, , xD-Picture Card), vstup pro stejnosměrné napětí, externí mikrofon, externí monitor, stereofonní sluchátka, RJ-11, RJ-45, 3 porty USB 2.0 Sleep-and-Charge, 1 port USB/eSATA, port i.LINK (IEEE1394), výstup TV (S-video), výstup HDMI (rozhraní HDMI s kanálem CEC (propojení na televizor REGZA) s podporou signálu ve formátu 1080p/1080i), digitální výstup S/PDIF (sdílený se zásuvkou pro sluchátka), port line-in (společný s mikrofonem), port line-out (společný se sluchátky), integrovaná webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu – Vstup IR-Blaster (2×), anténní vstup, čtečka otisků prstů
 • Rozšíření: Slot pro kartu Express Card, 2 paměťové sloty
 • Baterie: Technologie: lithioiontová
 • Dodávaný software Uživatelská příručka od společnosti Toshiba, Toshiba ConfigFree, Connectivity Doctor, balíček Google Pack (panel nástrojů Google pro aplikaci Internet Explorer, Google Desktop, Picasa), InterVideo WinDVD, Toshiba Disc Creator, McAfee Internet Security Suite 2008 - Toshiba Edition (bezplatné aktualizace z Internetu po dobu 30 dní), Ulead DVD MovieFactory for Toshiba, balíček Toshiba Value Added Package, Toshiba Bluetooth Stack, Toshiba Bluetooth Monitor, nástroj Heslo nadřízeného (Toshiba Supervisor Password Utility), Toshiba Assist, Toshiba Speech System, software Toshiba Camera Assistant, sada Microsoft Works 8.5 (se zkušební verzí Office Home a Student 2007), služba ladění výkonu Toshiba TEMPRO, Toshiba Gesture Control
 • Dodávaný hardware: Adaptér střídavého napětí, dálkový ovladač pro systém Windows Vista
 • Speciální funkce: Kompatibilní se systémem SM BIOS, podpora zvuku HD Audio, multimediální panel s 9 snadno stisknutelnými klávesami Easy Keys (Spustit CD/DVD, Přehrát/Pozastavit, Zastavit, Převinout zpět, Převinout vpřed, Ztlumit zvuk, funkce zapnutí a vypnutí bílých diod LED, Kamera, Dolby), Microsoft Windows HotStart pro okamžitý přístup k zábavě, integrovaný mikrofon pro VoIP (Voice over IP), integrovaná webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu pro Video over IP, zdokonalená technologie Intel SpeedStep – integrovaný analogový a digitální (DVB-T) televizní přijímač
 • Funkce zabezpečení: Hlavní pevný disk (šroubovací), hlavní paměť (šroubovací), hlavní pouzdro na baterie (se západkou), slot pro zámek kabelu Kensington, heslo systému BIOS, heslo pro uživatele, heslo nadřízeného, zabezpečení systému heslem, přepínač bezdrátové sítě LAN – Čtečka otisků prstů
 • Rozměry: Š × D × V: 368,5 x 278,0 x 38,0 (vpředu) / 47,0 (vzadu) mm, hmotnost: od 2,9 kg
 • Záruka: 3 roky


Komentáře