Toshiba nabízí první notebook s HD DVD-RW

Multimediální notebook s HD DVD mechanikou podporující přepisovatelná média a se dvěma HDTV tunery bude v prodeji již tento týden v Japonsku. PC z multimediální řady Qosmio je určeno uživatelům, kteří si chtějí vychutnat HD video na svých počítačích. Notebook obsahuje dva digitální tunery pro příjem HDTV vysílání, uživatel tedy může jeden program sledovat a jiný nahrávat.Multimediální notebook s HD DVD mechanikou podporující přepisovatelná média a se dvěma HDTV tunery bude v prodeji již tento týden v Japonsku. PC z multimediální řady Qosmio je určeno uživatelům, kteří si chtějí vychutnat HD video na svých počítačích. Notebook obsahuje dva digitální tunery pro příjem HDTV vysílání, uživatel tedy může jeden program sledovat a jiný nahrávat.

Produkt bude stát okolo 3500 dolarů a objeví se na japonském trhu v pátek. Společnost Toshiba zatím neuvedla, kdy bude model uveden na celosvětový trh.

Nový model Qosmio má sedmnáctipalcový širokoúhlý displej s rozlišením 1920 x 1200 obrazových bodů, je tedy schopen zobrazit HD signál v plné kvalitě. HD DVD-R/RW mechanika je určena k zálohování nahraných televizních pořadů nebo záznamů z HD kamery. Mechanika podporuje též nový HD Rec formát, který umožňuje záznam HD videa na běžné DVD disky. Vzhledem k vyšší ceně prázdných HD DVD médií řada uživatelů uvítá možnost zálohovat high-definition video na levné DVD disky, ačkoli na DVD s jedním povrchem je možné uložit jen okolo 24 minut HD záznamu.

Notebook je vybaven dvoujádrovým CPU taktovaným na 2,2 GHz a grafickým adaptérem NVidia GeForce 8600, dále obsahuje 2 GB RAM, pevný disk o kapacitě 400 GB, WiFi rozhraní 802.11 a/b/g a Harman-Kardon čtyřkanálový zvukový výstup.

Vzhledem k velikosti LCD panelu je hmotnost Qosmio G40 okolo 10 liber (přibližně 4,5 kg), notebook tedy není vhodný jako pracovní stanice na služební cesty, ale například jako vybavení malých bytů pro uživatele, kteří chtějí integrací PC, televizního přijímače a videorekordéru do jednoho přístroje ušetřit místo.
Nenechte si ujít:
Mininotebook ASUS Eee hitem letošních Vánoc?

Výkonné notebooky s minimální hmotností nabízí Sony

Notebooky ASUS řady U - nový stupeň počítačové estetiky


Komentáře