Toshiba uvádí nový profesionální notebook Tecra R10

Toshiba představila nový přírůstek do řady „business“ notebooků Tecra – model Tecra R10. Nová Tecra je robustní a nabízí funkce pro správu a komunikaci – například vestavěný modul pro mobilní širokopásmové připojení. Splňuje potřeby zákazníků z řad managementu, pokud jde o použití na cestách nebo jako náhrada stolního počítače.Toshiba představila nový přírůstek do řady „business“ notebooků Tecra – model Tecra R10. Nová Tecra je robustní a nabízí funkce pro správu a komunikaci – například vestavěný modul pro mobilní širokopásmové připojení. Splňuje potřeby zákazníků z řad managementu, pokud jde o použití na cestách nebo jako náhrada stolního počítače.

Tecra R10 je určena především pro pracovníky managementu, kteří své notebooky používají v konferenčních místnostech, doma a na cestách. Nejnovější člen rodiny notebooků Tecra má klávesnici odolnou proti polití a nárazuvzdornou konstrukci, jež snižuje možnost nejrůznějších poškození.

Oolnost a robustní konstrukce nejsou v případě notebooku Tecra R10 nutně v protikladu se stylovostí. Tento nový notebook má magnesiové tělo stříbrné barvy, jehož tloušťka je 28,7 mm a hmotnost 1,97 kg. K nadstandardním funkcím patří sada vlastností EasyGuard zaručujících zabezpečení, odolnost a snadnou správu pro uživatele na všech úrovních. I integrace technologie Advanced Management Technology od společnosti Intel přináší možnost vzdálené správy.

Širokoúhlý displej notebooku Tecra R10 má úhlopříčku 14,1" (35,8 cm), podsvícení pomocí LED a rozlišení WXGA+ (1280x800 bodů). V současnosti je dostupný model Tecra R10-10W, jenž je vybaven harddiskem SATA s kapacitou 250 GB. K dispozici ale bude i model s pevným úložištěm SSD s kapacitou 128 GB. Srdcem notebooku je dvoujádrový procesor Intel Core2 Duo SP9300 a počítač může být osazen až 8 GB operační paměti.

Dále obsahuje již zmíněný modul pro širokopásmovou mobilní komunikaci Mobile Broadband WWAN/3G, jenž umožňuje datové přenosy s rychlostí až 7,2 Mbps, bezdrátovou síť WLAN a rozhraní Bluetooth 2.1 + EDR, dále má pět USB portů a jeden kombinovaný port eSATA/USB. K dispozici jsou i sloty pro Express Card a paměťové karty SD.

Notebooky Tecra R10 plně vyhovují směrnici RoHS a díky eliminaci použití olova, rtuti a některých dalších nebezpečných látek účinně snižují dopady na životní prostředí. Displej s podsvícením pomocí LED, úsporné procesory a využití SSD jako média pro ukládání dat rovněž přispívají k tomu, že baterie vydrží až 5,5 hodiny a celková energetická náročnost je nižší než u dřívějších modelů. V případě potřeby je k notebooku možné připojit další, přídavnou baterii.

Technické parametry notebooku Tecra R10-10W:

 • Procesor / technologie: Technologie pro procesory Intel Centrino 2 vPro s procesorem Intel Core2 Procesor SP9300 (6 MB L2 cache, 2.26 GHz, 1066 MHz FSB)
 • Operační systém: Windows Vista Business / Windows XP Professional
 • Systémová paměť: 2048 (1024+1024) MB, max. rozšiřitelnost: 8 GB, technologie DDR2 RAM (800MHz),
 • Displej: 14,1" displej WXGA TFT, 300 cd/m2, rozlišení 1280x800 pixelů
 • Grafická karta: NVIDIA Quadro NVS 150M, 128 MB vyhrazené paměti VRAM (až 1535 MB celkové dostupné grafické paměti s pomocí technologie TurboCache a se 4 GB systémové paměti), DDR Video RAM (kombinované DDR Video RAM a systémové paměti DDR)
 • Optická jednotka: Multifunkční jednotka DVD Super Multi se zápisem na dvě vrstvy
 • Komunikace v pevné síti: LAN Gigabit Ethernet
 • Komunikace v bezdrátové síti: Bezdrátová síť LAN (802.11a/g/Draft-N), technologie Bluetooth 2.1 s EDR, mobilní širokopásmová síť WWAN/3G (HSDPA 7.2 Mbps / HSUPA 2 Mbps)
 • Zvukový systém: Toshiba Bass Sound System, vestavěné reproduktory a mikrofon
 • Rozhraní: DC-in, 1 x externí monitor, 1 x externí mikrofon, 1 x RJ-45, 2 x USB 2.0, 1 x USB/eSATA Sleep-and-Charge, 1 x slot pro kartu SD, 1 x sluchátka (stereo),
 • Rozšíření: 2 x paměťový slot, 1 x slot pro Express Port Replikator
 • Baterie: lithioiontová, maximální výdrž 5,5 hodiny (Mobile Mark 2007)
 • Dodávaný hardware: adaptér střídavého napětí
 • Speciální funkce: Technologie Intel SpeedStep, Tlačítko Toshiba Presentation, Tlačítko Toshiba Assist, podpora HD Audio, ENERGY STAR 4.0 qualified computer, integrovaná 0.3 Mpix webová kamera a mikrofon, čtečka otisků prstů, Toshiba Boot up logo utility
 • Rozměry: Š x D x V: 337 x 252 x 28,7 mm, (vpředu) /30,6 (vzadu) mm
 • Hmotnost: 1,97 kg
 • Záruční doba: 3 roky
 • Doporučená koncová cena: 33.990 Kč bez DPH / 40.448 Kč včetně DPH

Tecra R10


Komentáře