Údajně první šestidisková úložná zařízení NAS pro SMB představil Netgear

Nové modely Network Attached Storage v desktopovém provedení nabízejí pro SMB podle výrobce snadné použití, řadu možností rozšíření, až 6 TB úložného prostoru a gigabitové síťové rozhraní pro nepřetržité zabezpečené sdílení důležitých dat.Uvedení prý prvního průmyslového řešení malého síťového úložného zařízení (NAS) ve stolní variantě se šesti pozicemi, určeného zejména pro malé a středně velké společnosti, na český trh oznámila firma Netgear.
ReadyNAS Pro podporuje módy RAID 0, 1, 5, 6 a automaticky rozšiřitelný X-RAID2, díky čemuž spolehlivě zajistí robustní ochranu dat v případě selhání jednoho disku. Pro zajištění maximální dostupnosti uložených dat (i v případě poruchy) obsahuje ReadyNAS Pro dva redundantní gigabitové ethernetové porty.
Firmy mohou využívat až 6TB síťové datové úložiště, které umožňuje uživatelům prostřednictvím sítě LAN nebo WAN ukládat, zálohovat a sdílet digitální data, přičemž není problém ani se současnými přístupy z různých operačních systémů (Windows, Macintosh či Linux).
Díky osazení výkonnými dvoujádrovými procesory Intel nabízejí produkty rychlost čtení až 108 MB/s a zápis až 102 MB/s. Poskytují robustní ochranu dat a jejich vysokou dostupnost, stejně jako funkce zajištění pro případ selhání – dva redundantní ethernetové porty, podporu RAID 0, 1, 5, 5 plus hot spare (tj. plus rezerva), 6 a technologii X-RAID2 umožňující automatické rozšíření svazků.
Kromě grafického webového rozhraní (GUI) a automatického průvodce pro snadnou instalaci a nastavení uživatelem obsahuje řada ReadyNAS Pro rovněž LCD displej, který poskytuje rychlé a intuitivní údaje o stavu systému, či funkci aktivního monitorování systému, jež nepřetržitě monitoruje celý systém, sleduje abnormální situace nebo poruchy součástí zařízení a posílá systémové výstrahy e-mailem správci sítě.
Produktovou řadu síťových úložných zařízení ReadyNAS Pro tvoří aktuálně modely:
RNDP6350 ReadyNAS Pro 1,5TB Gigabit Desktop Network Storage (obsahuje tři 500GB pevné disky typu SATA);
RNDP6310 ReadyNAS Pro 3TB Gigabit Desktop Network Storage (obsahuje tři 1 000GB pevné disky typu SATA);
RNDP6610 ReadyNAS Pro 6TB Gigabit Desktop Network Storage (obsahuje šest 1 000GB pevných disků typu SATA).


Komentáře