Ukládání dat pro nejmenší firmy

IBM představila System Storage DS3300, robustní a cenově zajímavé diskové pole základní kategorie vybavené integrovanou softwarovou správou, která byla vytvořena tak, aby malým a středně velkým firmám zajistila jednoduché a cenově dostupné řešení všech potřeb v oblasti ukládání dat.IBM představila System Storage DS3300, robustní a cenově zajímavé diskové pole základní kategorie vybavené integrovanou softwarovou správou, která byla vytvořena tak, aby malým a středně velkým firmám zajistila jednoduché a cenově dostupné řešení všech potřeb v oblasti ukládání dat.
Díky rozhraním typu iSCSI a řídícímu softwaru představuje úložný systém vhodný i pro nejmenší firmy, které hledají alternativu k Fibre Channel SAN při přechodu z prostředí přímo připojovaných zařízení DAS. Průvodce instalací administrátory provede nastavením a konfigurací zařízení, takže DS3300 snadno nainstalují i firmy s méně zkušenými IT pracovníky. DS3300 lze sdílet mezi aplikacemi, servery, počítačovými sály a vzdálenými pracovišti, a zvýšit tak efektivitu celého firemního IT prostředí.
Produkty řady IBM System Storage DS3000 nyní nabízí ucelenou řadu rozhraní -- SAS, Fibre Channel i iSCSI. DS3300 podporuje pevné disky SAS, umožňuje zvýšení kapacity prostřednictvím rozšiřující jednotky IBM System Storage EXP3000 až na 14,4 terabyty a škálování ukládacího systému až na 48 pevných disků.
„DS3300 je ideálním řešením pro malé a střední firmy, které přecházejí z interních na externí ukládací zařízení, a které přitom mají v této oblasti omezené IT zdroje a zkušenosti,“ říká Sean Hobday ze společnosti Zones. „Jako obchodní partner IBM si myslíme, že pro mnoho malých a středně velkých firem bude řešení typu DS330 přínosem.“
Uložné zařízení IBM DS3300 bude dostupné koncem září 2007.


Komentáře