Úložiště typu all flash poprvé boří psychologickou cenovou hranici

Společnost SanDisk představila novou platformu s názvem InfiniFlash, díky které si zákazníci mohou v přepočtu pořídit 1 GB místa za necelý jeden dolar. Podle SanDisku tak novinka může dostatečně přesvědčit o tom, že flashové systémy se hodí i pro big data a streamování obsahu.

Úložiště typu all flash poprvé boří psychologickou cenovou hranici


První produkt InfiniFlash s označením IF100 nabídne místo za méně než 1 dolar za 1 GB - přesná suma bude podle Raviho Swaminathana ze SanDisku určena podle toho, kdo si produkt kupuje a v jakém objemu.

IF100 má dva zdroje energie, čtyři větráky a do jedné řady je na něm možné umístit 64 karet, z nichž každá má kapacitu 8 TB. Vznikne tak 133 mm vysoký box s kapacitou až 512 TB. Spotřeba IF100 s 64 kartami se pohybuje pod 750 W, přičemž obdobně kapacitní klasické pevné disky odebírají v příslušných diskových polích tisíce wattů.

„Je to jen krabice, v níž jsou umístěny flash disky. Nemá žádný výpočetní výkon,“ uvedl Swaminathan s tím, že IF100 je možné propojit s až osmi externími servery.

Kromě IF100 SanDisk nově prodává také dva další balíčky, které kombinují software a hardwarem. Prvním je IF500, který je vhodný pro aplikace určené na streamování videa. IF500 se skládá z IF100 a InfiniFlash OS ceph, což je vylepšená verze open-source platformy Ceph.

Další volbou je IF700, jenž se skládá z IF100 se softwarem InfiniFlash OS ION a je určen pro aplikace, které potřebují vysoký výkon. IF500 i IF700 budou nabízet prostor za cenu pod 2 dolary za 1 GB.

Swaminathan věří, že jiné firmy budou cenám SanDisku jen s obtížemi konkurovat. „Jsme unikátně vertikálně propojení,“ uvedl Swaminathan s tím, že SanDisk kontroluje všechno od výroby hardwaru až po vývoj softwaru.


Úvodní foto: Sandisk


Komentáře