Uživatelům dochází trpělivost se Surface Pro 2

Uživatelé tabletu Surface Pro 2 si opět stěžují na nepovedenou aktualizaci, jež z jejich zařízení učinila nepoužitelné „cihly“ – a pomoc od Microsoftu zatím není na obzoru.

Uživatelům dochází trpělivost se Surface Pro 2


Microsoft přislíbil vydání nového patche asi týden poté, co 10. prosince zpřístupnil aktualizaci pro Surface Pro 2, jež měla zlepšit výkon zařízení. Jak však brzy bohužel uživatelé zjistili, patch měl špatný vliv na životností baterie tabletu. Ta se měnila různě podle toho, jak zařízení vstupovalo do režimu spánku a probouzelo se z něj. Microsoft původně uvedl, že firmware znovu vydá „po Vánocích“, což společnost později přiblížila jako „období okolo Nového roku“.

Tento týden však americký gigant své prohlášení přehodnotil. „Pracujeme alternativní aktualizaci, již vydáme, jakmile to bude možné,“ uvedla v e-mailovém prohlášení mluvčí Microsoftu s tím, že přesné datum vydání nyní nelze odhadnout. Není také jasné, zda tato aktualizace bude řešit problémy s baterií uživatelů Surface Pro 2. Podle komentářů na podpůrném fóru Microsoftu však mnoha lidem již došla trpělivost.

„Ale no tak, Microsofte – zveřejni datum vydání aktualizace. Potvrďte, na jaké opravě pracujete a kdy přesně bude dostupná,“ napsal na fórum do jednoho z nejdelších vláken, jež se zabývá problémem baterie Sruface Pro 2, člověk pod přezdívkou TrevM. „Se svým tabletem mám nyní obrovské potíže. Chci jej používat a ne ztrácet hodiny zkoušením, jak zajistit, aby stabilně fungoval, když to je ta základní věc, kterou bych od Surface Pro 2 očekával.“

Někteří uživatelé podle svých komentářů tablety přímo v obchodech vrátili. „Mám celkem štěstí, že jsem si zařízení koupil před dvěma týdny,“ napsal na fórum uživatel pod přezdívkou Mario. „Vzal jsem svůj 128GB model a vyměnil jej za nový, na němž není nainstalována problematická aktualizace. Rozdíl je obrovský.“

„Minulý měsíc jsem za svůj Surface Pro 2 utratil 1100 dolarů,“ napsal Comupterworldu jeden čtenář v emailu. „Nyní nejde ani spustit. Půjdu jej vrátit zpět do obchodu.“

Microsoft vydal Surface Pro 2 na konci září a od té doby se již pro toto zařízení objevilo několik problémových aktualizací. V říjnu po vydání Windows RT 8.1 si někteří uživatelé stěžovali, že jejich tablety vůbec nefungují – společnost však vydala opravu v řádu dnů. Pomalejší odezva po vydání aktualizace z 10. prosince tak značí, že Microsoft má přes svátky nedostatek specialistů, jde o složitější problém než dříve, nebo kombinaci obojího.

„Otázkou nyní není, kdy bude aktualizace vydána, ale jak Microsoft plánuje obnovit naši důvěru v jeho služby. Je absurdní, že si s problémem neumí poradit již tři týdny,“ dodává ve vláknu na fóru trefně uživatel beemr.

 

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře