Via nabízí minipočítač Artigo

Společnost Via začala dodávat údajně nejmenší sériově vyráběný stolní počítač na světě, pojmenovaný Artigo. Ten je založen na základní desce typu Pico-ITX, kterou Via v tomto roce představila a jeho celkové rozměry jsou pouhých 15x11x4 cm, váha je 520 gramů.Společnost Via začala dodávat údajně nejmenší sériově vyráběný stolní počítač na světě, pojmenovaný Artigo. Ten je založen na základní desce typu Pico-ITX, kterou Via v tomto roce představila a jeho celkové rozměry jsou pouhých 15x11x4 cm, váha je 520 gramů.

Deska je podle očekávání osazena procesorem Via C7, tentokrát na frekvenci 1 GHz, dále má slot pro jednu DDR2 paměť s maximální kapacitou 1 GB a lze k ní připojit 2,5“ harddisk prostřednictvím staršího rozhraní Ultra DMA 133 / 100/ 66. Počítač má dále 4 USB 2.0 porty, LAN konektor 10 / 100 Mbit, zabudovanou zvukovou kartu a sdílenou grafickou kartu Via Unichrome Pro s VGA D-Sub výstupem.Via tento minipočítač dodává jako kit bez paměti, disku, klávesnice, myši nebo monitoru a cena byla stanovena na 300 amerických dolarů, což je na takovouto konfiguraci poměrně dost, ovšem společnost očekává, že uživatelé, kteří vyžadují minimální rozměry počítače, tuto částku do Artiga budou ochotni zainvestovat. Již dříve se totiž řada uživatelů rozhodla pro počítač s ITX deskou, ovšem museli si veškeré komponenty včetně speciálního case shánět sami a Via jim svojí aktuální nabídkou chce ulehčit práci.

Nenechte si ujít:
Nová technologie přinese naprostou revoluci v oblasti mikroprocesorů!

Gartner varuje před poklesem v polovodičovém průmyslu

Nejvýkonnější i nejúspornější počítač na Invexu

Sony odchází z vývoje 32nm technologie výroby čipů
Artigo je dodávaný bez operačního systému, ovšem podporuje Windows 2000 / XP, WinCE a také Linux. Více informací, včetně fotografií vnitřku počítače, lze najít na webu společnosti Via..


Komentáře