Výkonná úložná řešení pro SOHO představil NetGear

Řadu úložných systémů ReadyNAS doplnila firma NetGear o výkonné a rozšiřitelné zařízení Storage Central Turbo SC101T s gigabitovým připojením a podporou dvou SATA disků jakékoli velikosti a zahájila jejich prodej v České republice.Řadu úložných systémů ReadyNAS doplnila firma NetGear o výkonné a rozšiřitelné zařízení Storage Central Turbo SC101T s gigabitovým připojením a podporou dvou SATA disků jakékoli velikosti a zahájila jejich prodej v České republice.
Storage Central Turbo zvyšuje oproti předchozí generaci NAS NetGearu komfort koncových uživatelů prostřednictvím gigabitového připojení, podpory rychlejších SATA disků, větší flexibility a ochrany dat zrcadlením obsahu pevných disků. Funguje v mnoha ohledech podobně jako místně připojený USB disk, ovšem s tím rozdílem, že je přístupný z více počítačů v síti.
Uživatelé mohou upgradovat SATA pevné disky a prakticky kdykoliv rozšiřovat úložnou kapacitu prostým přidáváním dalších zařízení Storage Central Turbo do sítě.
Zařízení umožňuje využít zrcadlení disků na ochranu před ztrátou cenných dat. Vyspělý zálohovací a synchronizační software společnosti SmartSync zase automaticky chrání data průběžným pořizováním jejich kopií na dvou samostatných pevných discích. Nové diskové svazky mohou být nakonfigurovány jako veřejné nebo soukromé a chráněny heslem, což zaručuje maximální zabezpečení citlivých souborů.
„Úložné řešení nové generace mohou uživatelé flexibilně umístit v síti a používat jako centralizované úložiště dat. Jakýkoli soubor tak mohou sdílet a zálohovat z několika počítačů v síti gigabitovou rychlostí,“ řekl Sam Feng, ředitel marketingu produktů Netgear pro ukládání dat v síti.
Doporučená cena zařízení činí 4 590 Kč (včetně DPH).


Komentáře