Výkonné systémy pro edge computing představil Dell

Dva nové systémy VxRail, včetně prvního odolného modelu a modelů s procesory AMD EPYC, oznámil Dell. Přináší výkon a jednoduchost hyperkonvergované infrastruktury (HCI) do náročných podmínek okrajových prostředí.

Výkonné systémy pro edge computing představil Dell


„Na okraji sítě vzniká více dat a více podniků proto přesouvá infrastrukturu pro jejich správu blíže místu jejich vzniku. Takový okraj může ale představovat třeba střechu se sklonem 100° namísto tradičního datového centra s řízenými fyzikálními podmínkami. U nových odolných systémů VxRail na umístění a podmínkách nezáleží,“ vysvětluje Tom Burns, šéf divize integrovaných produktů a řešení společnosti Dell Technologies.

Nové odolné systémy VxRail řady D podle něj nabízejí jednoduchost a schopnost správy životního cyklu v kompaktním a mechanicky odolném provedení, které dokáže odolávat i velmi náročným fyzikálním podmínkám.

Systém je vybavený procesory Intel Xeon Scalable 2. generace, měří na hloubku 50 cm a je tedy dosud nejmenším modelem zařízení VxRail. Odolává extrémním teplotám, vydrží za provozu rázy až 40 G a funguje v nadmořské výšce až 4500 m.

Přináší IT do okrajových prostředí, kde zvlášť záleží na odolnosti infrastruktury, například při implementaci datových center v odloučených lokalitách, na palubě lodí nebo letadel.

VxRail řady D tak podle Burnse představuje ideální řešení pro výrobní, průmyslová a těžební prostředí, kde jsou fyzikální podmínky technickou překážkou nebo je k dispozici pouze omezený prostor.

Nová úsporná řada VxRail E navíc poprvé nabízí procesory AMD EPYC 2. generace. Zákazníkům přináší novou variantu s až 64 vysoce výkonnými jádry a s podporou PCIe 4, kterou lze nasadit v edge lokalitách nebo v datovém centru.

Ve spojení s vysoce účinným napájecím zdrojem tyto kompaktní systémy formátu 1U představují ideální volbu pro ty, kdo potřebují vysoce výkonný výpočetní systém v malém provedení pro okrajová prostředí.

Nový systém VxRail E665 – k dispozici s NVMe, plně flashovým nebo hybridním úložištěm – nabízí vysoký výkon na jednopaticové platformě a je ideální pro databáze, nestrukturovaná data, virtuální desktopovou infrastrukturu a HPC aplikace.

VxRail je také jediným HCI systémem zkonstruovaný společně se VMwarem. Nabízí hybridní cloudový model, který je jednoduchý na zavedení i správu bez ohledu na to, kde se nachází data a aplikace.

Nejnovější verze systémového softwaru VxRail HCI zjednodušuje aktualizace díky předběžným kontrolám kondice systému a cloudové správě a koordinaci. Každý klastr VxRail je tak možné jednoduše spravovat po celý životní cyklus bez ohledu na fyzické umístění.

Díky vylepšením platformy je možné na zařízeních VxRail provozovat aplikace ještě náročnější na výkon, např. paměťové databáze jako SAP HANA nebo systémy umělé inteligence a strojového učení. Platforma VxRail nyní podporuje:

  • Intel Optane persistant memory, která lépe zachovává integritu dat a vykazuje o 90 % nižší latenci. Tím se VxRail stává prvním plně integrovaným HCI systémem založeným na softwaru VMware, který podporuje plné spektrum technologií Intel Optane pro datová centra, včetně procesorů Intel Xeon Scalable 2. generace, Intel Optane persistant memory a SSD disků Intel Optane.
  • Grafické jednotky NVIDIA Quadro RTX, které spolupracují s virtuálním GPU softwarem NVIDIA (vGPU), přináší do datového centra vysoký výkon pro akcelerované vykreslování, AI a pokročilé grafické a výpočetní aplikace. Grafické jednotky Quadro RTX a software NVIDIA vGPU pomáhají zákazníkům s využitím řešení VxRail zvýšit produktivitu koncových uživatelů a zefektivnit provoz datových center.

 

Úvodní foto: Dell


Komentáře