Vývojářské tablety s Windows 8 se prodávají za pohádkové ceny

Několik vývojářů, kteří dostali minulý týden tablet Samsungu s Windows 8, se jej nyní snaží prodat na eBay. A ceny nejsou rozhodně nízké.


Microsoft minulý týden rozdal všem účastníkům konference Build, kde představil novinky v chystaných Windows 8, i tablety Samsung s předinstalovanou ranou verzí tohoto OS. Cílem bylo, aby si vývojáři mohli vyzkoušet nové dotykové rozhraní Metro, převzaté z mobilního OS Windows Phone 7 a tvorbu aplikací pro něj. Ovšem někteří z účastníků tablet ovšem již obratem nabízí dále.

Samotný tablet Samsungu je vybaven dvoujádrovým procesorem Intel Core i5 s frekvencí 1,6 GHz (ten využívá třeba Apple ve svých nejnovějších MacBoocích Air), 4 GB paměti typu DDR3 a 64GB diskem SSD. První z nabízených tabletů s Windows 8 se již prodal za neuvěřitelných 4 000 dolarů (více než 72 000 Kč), další dva na jsou na eBay k dispozici za cenu „kup teď“ 3 500 dolarů a u dalšího modelu byl včera za tím nejvyšší příhoz 2 550 dolarů, ale je pravděpodobné, že cena ještě poroste.

Tablet rozdávaný Microsoftem je založen na modelu Samsung Series 7 Slate, který byl představen v srpnu a měl by jít do prodeje v říjnu. Na rozdíl od něj ale obsahuje několik unikátních funkcí a komponent. Mezi ně patří další senzory a porty a také podpora 3G připojení k internetu předplaceným na jeden rok u AT&T. Právě spolupráce s nejrůznějšími senzory má být jednou z novinek chystaných Windows 8. Mezi další patří zmíněné dotykové rozhraní převzaté z Windows Phone, které ovšem vzbuzuje značné kontroverze, protože například nebude vůbec podporovat Flash. Microsoft také ve Windows 8 slíbil novinky v oblasti bezpečnosti. Více viz články Windows 8 nebudou v novém rozhraní podporovat Flash a Windows 8 dostanou nové bezpečnostní funkce.

Jak je vidět, hodnota tabletu je daná zjevně jeho omezeným rozšířením, protože cena Series 7 tabletů od Samsungu má být v rozmezí 1 099 a 1 349 podle konkrétní výbavy. Ty ale přijdou na trh s běžnými Windows 7, uživatelé ale budou mít možnost si případně Windows 8 sami nainstalovat, protože Microsoft umožňuje vývojářskou verzi Windows 8 veřejně stáhnout a testovat.Komentáře