Western Digital dělá chladnější „sedmsetpadesátky “

Společnost WD začala dodávat S-ATA disky Caviar SE16 pro PC s kapacitou 750 GB. Ty jsou vybaveny technologiemi pro menší zahřívání a rychlejší a spolehlivější provozSpolečnost WD začala dodávat S-ATA disky Caviar SE16 pro PC s kapacitou 750 GB. Ty jsou vybaveny technologiemi pro menší zahřívání a rychlejší a spolehlivější provoz

Pevné disky WD Caviar SE16 750 GB poskytují přenosové rychlosti 3 Gb/s, 16 MB vyrovnávací paměti a technologii přirozeného řazení příkazů (NCQ). Vybaveny jsou technologií SecurePark, která při nečinnosti parkuje záznamové hlavy mimo povrch pevného disku. To zlepšuje odolnost vůči nárazu při vypnutí a zajišťuje, že záznamové hlavy se nedotknou povrchu disku. Použita byla také technologie StableTrac, která slouží pro další zvýšení spolehlivosti. Hřídel motoru vybaveného touto funcí je upevněna na obou koncích a tím dochází ke snížení vibrací vyvolaných systémem a stabilizují se plotny pro přesnější vyhledávání stop při operacích čtení a zápisu.

Kromě opatření na zvýšení spolehlivosti využívají Caviar SE16 750 GB technologii IntelliSeek pro snížení spotřeby energie. Ta vypočítává optimální vyhledávací rychlost, aby omezila trhavý pohyb raménka, který produkuje hluk a je náročný na spotřebu energie. S technologií IntelliSeek je pohyb raménka řízený tak, aby se hlava dostala na další cílový sektor právě v okamžiku, kdy má číst další informaci, namísto toho, aby se rychle dostala na místo a poté čekala na otočení disku, aby mohla začít data číst. To snižuje spotřebu energiea činí provoz tišším.
Ukázku funkce technologie IntelliSeek naleznete na webové stránce společnosti WD ZDE.


Komentáře