Western Digital nabízí 500GB přenosné USB disky

Společnost Western Digital včera ohlásila nové USB pevné disky My Passport Portable s kapacitou 500 GB.Společnost Western Digital včera ohlásila nové USB pevné disky My Passport Portable s kapacitou 500 GB.

Tyto disky budou podle slov výrobce k dispozici v 11 barvách a jedná se o malé 2,5“ modely, které váží kolem 200 gramů a jsou tvarované tak, aby se vešly do dlaně či do kapsy. Zatím byly disky z této série k dispozici v maximální kapacitě 320 GB.

Disky jsou napájené pomocí USB 2.0 konektoru, tudíž nepotřebují externí napájení (doufejme tedy, že i notebooky se slabšími zdroji nebudou mít problém je „uživit“ – poznámka autora) a dále obsahují signalizační lištu, která ukazuje, kolik kapacity je zaplněno a kolik volného místa ještě zbývá.

Western Digital bude také nabízet sérii nazvanou My Passport Elite, která bude obsahovat ještě další software, ovšem jen pro Windows. Ceny disků by se měly pohybovat mezi 199,88 a 219,99 dolary.
Nenechte si ujít:
SSD disky pod lupou: Vyplatí se jejich pořízení?

USB flashdisky – hrozba pro počítače?

Samsung připravuje SSD disk o kapacitě 256 GB

Výrobci pevných disků ohlašují další zvyšování kapacit

Verbatim uvádí externí pevné disky s kapacitou až 1 TB

V nedávné době uvedla podobné řešení také firma Imation, jejíž 2,5“ externí pevné disky Apollo jsou k dispozici v kapacitách 160, 250, 320 a 500 GB. Více informací o nich najdete v článku Imation uvedl externí HDD Apollo s kapacitou 500 GB.


Externí USB disk WD s lištou signalizující zaplnění.


Komentáře