Western Digital představil nový 2,5“ vysokorychlostní disk

Společnost Western Digital tento týden představila 2,5palcový pevný disk z nové řady VelociRaptor VR 150, která má rozšířit možnosti dosavadních výkonných disků této velikosti s označením Raptor.Společnost Western Digital tento týden představila 2,5palcový pevný disk z nové řady VelociRaptor VR 150, která má rozšířit možnosti dosavadních výkonných disků této velikosti s označením Raptor.

Nový VelociRaptor WD3000GLFS má kapacitu 300 GB a je designovaný pro nejnáročnější aplikace, hlavně pro práci s videem. Disk má dvě plotny a je schopen zapisovat a číst data během 5,9, respektive 4,7 milisekundy, čímž značně přesahuje schopnosti svého předchůdce, 150GB disku Raptor EL 150, říká Steven Bell, manažer podnikových produktů u WD.

VelociRaptor má 10 000 otáček, 16 MB cache a jeho přenosová rychlost dosahuje 120 MB/s. Rozhranní SATA II podporuje přenos až 3 Gbit za sekundu a průměrná doba mezi chybami je podle výrobce 1,4 milionu hodin.

Nový disk není přes svoje rozměry designován ani tak pro notebooky pro notebooky, ale Western Digital jej předurčuje i pro použití v běžných počítačích typu PC a Mac a také v levnějších serverech. Jeden z prvních systémů, který bude novým VelociRaptorem osazen, je hráčský desktop ALX od Alienware, který bude k dispozici koncem dubna a bude disponovat dvěma těmito pevnými disky. Přes distributory by pak tento model měl být k dispozici v květnu za cenu kolem 300 dolarů.
Nenechte si ujít:
Výrobci pevných disků ohlašují další zvyšování kapacit

Nobelova cena za malé pevné disky

Seagate – IDE disky u nás končí

Pevné disky stále vládnou světu

Hitachi má disky pro notebooky s kapacitou 500 GB
Aby mohl VelociRaptor být snadno použit i v běžných desktopech, budu dodáván s 3,5“ montážním rámečkem, označovaným jako WD IcePak, díky němuž se pak tento disk přesně vejde do slotů v desktopech. IcePak navíc obsahuje chladič, který může výrazně snižovat teplotu při provozu.


Komentáře