Western Digital uvedl nové 3,5“ SATA disky RE3 rychlejší až o 60 %

Vzhledem k rostoucí poptávce po discích s vysokou kapacitou, která se objevuje stále častěji i ve firemním sektoru, uvedla společnost Western Digital nové SARA disky z rodiny RE. Konkrétně se jedná o 750GB a 1TB modely WD RE3.Vzhledem k rostoucí poptávce po discích s vysokou kapacitou, která se objevuje stále častěji i ve firemním sektoru, uvedla společnost Western Digital nové SARA disky z rodiny RE. Konkrétně se jedná o 750GB a 1TB modely WD RE3.

Nové disky RE3 (na obrázku pod článkem) jsou vybaveny 32 MB cache, mají vylepšenou odolnost vůči nárazům a vibracím a nová elektronika, která je v nich použita, přináší podle výrobce 20% zvýšení výkonu, v prostředí s vysokými vibracemi pak dokonce až o 60% oproti starším modelům. Řada RE3 obsahuje jaké funkce pro zvýšení spolehlivosti, které mají chránit disk a data na něm složená. Dále jsou tyto disky podle specifikací i tišší a chladnější než předchozí generace disků pro podnikové využití.

Sharad Srivastava, ředitel prodeje pro Indii a jižní Asii u WD k tomu říká, že nová řada disků chce navázat na pozitivní zkušenosti, které uživatelé učinili s předcházející generací a současně přinést i nejlepší kombinaci vlastností, výkonu a spolehlivosti.

Disky RE3 od WD se vyznačují 1,2 miliony hodin mezi poruchami (MTBF), dále funkcemi NCQ (native command queuing), TLER (time limited error recovery) a také rozšířeným a vylepšeným testovacím procesem, který má zajistit dlouhodobou spolehlivost pro podnikové aplikace.
Nenechte si ujít:
SSD disky pod lupou: Vyplatí se jejich pořízení?

USB flashdisky – hrozba pro počítače?

Samsung připravuje SSD disk o kapacitě 256 GB

Výrobci pevných disků ohlašují další zvyšování kapacit

Verbatim uvádí externí pevné disky s kapacitou až 1 TB

Cena modelu RE3 s kapacitou 750 GB (model WD 57502ABYS) se má pohybovat kolem 200 dolarů, 1TB verze WD 1002FBYS pak bud stát něco kolem 250 dolarů. Na oba disky je standardně poskytována pětiletá záruka.
Komentáře