Workplace Hub, komplexní systém pro kanceláře, má Konica Minolta

Konica Minolta uvedla na náš trh technologii Workplace Hub (WPH) určenou ke sjednocení veškerého podnikového IT. Firmám umožní snížit náročnost správy stávající IT infrastruktury i náklady s ní spojené, zvýšit bezpečnost dat a efektivitu práce, a to vše pod jedinou smlouvou s jedním dodavatelem.

Workplace Hub, komplexní systém pro kanceláře, má Konica Minolta


Podle výrobce jde v podstatě o all-in-one technologii, která výrazně zjednoduší správu firemního IT i naprostému laikovi a zároveň zpřístupní práci kdykoli a odkudkoli.

Řešení je vhodné pro malé a střední podniky s 20 až 250 zaměstnanci i pro velké společnosti s více pobočkami. Česká republika patří mezi osm trhů, kde Konica Minolta Workplace Hub uvedla do prodeje.

 „Zařízení řady Workplace Hub jsou základem pro pracoviště budoucnosti propojující lidi, prostor a technologie v jeden funkční ekosystém. Jde o výsledek naší korporátní strategie, investic do inovací IT služeb v řádu stovek milionů dolarů v posledních letech a spolupráce s předními světovými IT firmami jako Microsoft, Hewlett Packard Enterprise nebo Sophos,“ říkáKazumasa Takayanagi, Strategic Planning Manager v Konica Minolta.

Řešení WPH umožňuje integraci stávajících podnikových systémů, hardwaru a softwaru pod jednu univerzální platformu s jednotným ovládacím rozhraním. „Takto široké a komplexní služby nenabízí žádné jiné zařízení. Jde o zcela novou kategorii mezi IT produkty. Podstatnou část softwaru přitom vytvořili naši kolegové z Brna,“ upozornil Pavel Čurda, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech.

Na trh se dostávají dvě varianty řešení Workplace Hub, první má podobu multifunkčního tiskového zařízení. Kromě toho ale disponuje i integrovaným serverem, Wi-Fi a poskytuje i standardní dokumentové služby, jako je tisk, kopírování a skenování.

Verze Edge je určená k zapojení přímo do serverové skříně a je vhodná pro zákazníky, kteří nechtějí rozšiřovat stávající tiskovou infrastrukturu (oproti výše uvedené variantě tak nemá funkcionalitu multifunkčního tisku a Wi-Fi).

 „Cílovou skupinou jsou například advokátní kanceláře, účetní společnosti, ale také vzdělávací organizace nebo zdravotnická zařízení. Workplace Hub je vhodný pro všechny, kteří pracují s cennými daty, množstvím dokumentů a obecně si chtějí zjednodušit práci s IT,“ upřesnil Jiří Vašek, Senior Lead R&D Specialist Konica Minolta. Podle něj novinka umožní  výrazně snížit provozní náklady. Řadu úkonů spojených se správou IT, za něž dnes firmy běžně platí, si v rozhraní Workplace Hub mohou i uživatelé bez hlubších IT znalostí provést sami.

„Přestože možnosti technologií Workplace Hub jsou už nyní široké, potenciál je ještě větší, a budeme jej proto dále rozvíjet. Už příští rok se chystáme uvést na trh další řešení z rodiny WPH a soustavně budeme také doplňovat portfolio navazujících aplikací a IT služeb,“ dodává Čurda.

Může jít například o podporu dalších aplikací v ekosystému Workplace Hubu anebo o využití širokých možností umělé inteligence.

 

WPH podle výrobce nabízí:

  • ·         Kompletní infrastrukturu na pouhém 1 m2
  • ·         Monitoring IT 24/7
  • ·         Ochranu dat nové generace
  • ·         To nejlepší z cloudu a on-premise řešení
  • ·         Inovativní produkt reflektující evoluci práce
  • ·         Ekosystém připravený pro další zvyšování produktivity práce
  • ·         Bezproblémový přechod na nové řešení či „bezešvé“ spojení stávajícího IT s WPH
  • ·         Jednoho dodavatele, jednu smlouvu, jedno SLA, jeden přehled

 

Úvodní foto: Konica Minolta


Komentáře