Zálohování dat na NAS servery nabízí za přijatelnou cenu Umax

Umax ve spolupráci s taiwanskou společností QNAP Systems představil nové All-in-One NAS servery TS-209, TS-109Pro a TS-209Pro, které jsou určeny nejen do domácích sítí, ale díky podpoře Windows ADS (Active Directory Service) i do firemního prostředí.Umax ve spolupráci s taiwanskou společností QNAP Systems představil nové All-in-One NAS servery TS-209, TS-109Pro a TS-209Pro, které jsou určeny nejen do domácích sítí, ale díky podpoře Windows ADS (Active Directory Service) i do firemního prostředí.
Model TS-209 vychází z dvoudiskového modelu TS-201, má však výkonnější procesor Marwell SoC 500MHz, díky němuž je dosažený výkon přenosu dat až 27 MB/s v FTP read módu. Podpora dvou SATA disků umožňuje dosáhnout celkovou kapacitu až 2 TB. Při instalaci zařízení lze zvolit typ RAIDového pole 0 nebo 1. Speciální HHS technologie (HDD Health Scanning) preventivně skenuje vadné bloky na disku a tím snižuje potenciální možnost ztráty dat.
Stejný procesor obsahují i další dvě novinky - modely TS109Pro a TS209Pro. Ty zahrnují mimo jiné funkce jako file server, FTP server, web server, iTunes server, print server, dowload station a další. Podporují také trojnásobný stupeň zálohování dat - kromě Q-RAID 1 mirroring funkce (kopie dat na externí USB nebo e-Sata disk) lze díky aplikaci NetBak Replicator zálohovat/obnovit data přímo z PC nebo notebooku. Funkce Remote Replication umožňuje odkudkoliv po internetu replikovat data na další NAS zařízení řady TS. Nasazení do firemního prostředí umožňuje podpora Windows Active Directory, díky které se výrazně zrychlí a zjednoduší správa účtů všech uživatelů a skupin.
Cena modelu TS-209 činí 8 999 Kč (s DPH), TS-109Pro stojí 8 499 Kč a model TS-209Pro je nabízen za 9 999 Kč s DPH. Všechny uvedené modely se dodávají bez instalovaného pevného disku.


Komentáře