ZenFony od Asusu nabídnou umělou inteligenci či čtyři kamery

Asus představil na veletrhu MWC smartphony nové telefony řady ZenFone 5 – ZenFone 5Z, ZenFone 5 a ZenFone 5 Lite. Modely ZenFone 5Z a ZenFone 5 jsou mj. vybaveny celoplošným displejem s úhlopříčkou 6,2 palců, který zabírá 90 % přední strany telefonu, takže jsou rozměry srovnatelné se standardními 5,5palcovými telefony.

ZenFony od Asusu nabídnou umělou inteligenci či čtyři kamery


Jde zároveň o první ZenFony, které využívají technologii umělé inteligence (AI). Ta v kombinaci s rozsáhlou analýzou dat postupně vylepšuje vlastnosti inteligentního fotoaparátu, komunikace nebo hospodaření s kapacitou baterie. AI zahrnuje Hexagon 685 Vector DSP, grafiku Adreno 630 a procesor Kryo 385.

Obě novinky dále nabízejí duální fotoaparát s nejnovějším senzorem Sony IMX363 pro kvalitní snímky i ve špatných světelných podmínkách.

Vlajkový model ZenFone 5Z pohání procesor Qualcomm Snapdragon 845, který podporuje až 8 GB operační paměti. Ve výbavě je také LTE Gigabit modem Snapdragon X20 či integrované 2x2 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth 5.0 pro bezdrátová sluchátka s vysokým výkonem.

ZenFone 5Z nabízí operační paměť o kapacitě až 8 GB v kombinaci s až 256GB vnitřním úložištěm.

ZenFone 5 je zase vůbec první celosvětově dostupný smartphone, který obsahuje zcela nový procesor střední třídy Qualcomm Snapdragon 636.

Novinkou je odlehčený ZenFone 5 Lite -- stylový 6palcový smartphone, který podle výrobce jako první na světě přináší systém čtyř kamer (dvě vepředu a dvě vzadu), přičemž prý na rozdíl od konkurenčních systémů každá kamera pracuje vždy autonomně. Tím je zajištěna vysoká kvalita snímků krajiny, portrétu či skupinových záběrů.

ZenFone 5 Lite je navíc vybaven 6“ IPS FullView displejem s Full HD+ rozlišením a poměrem stran 18:9 s velmi tenkým rámečkem. Díky tomu je telefon rozměry srovnatelný se standardními 5,5“ smartphony.

Úvodní foto: Asus


Komentáře