10gagibitový Ethernet pro blade servery

Společnosti Blade Network Technologies a NetXen po vzájemné spolupráci přišly s řešením, o němž tvrdí, že je první zprostředkující 10GE (gigabitový Ethernet) konektivitu pro blade servery. Ta je zvláště potřebná v době, kdy roste poptávka po rychlejším toku dat z blade serverů, a to v důsledku virtualizace a konsolidace serverů.Společnosti Blade Network Technologies a NetXen po vzájemné spolupráci přišly s řešením, o němž tvrdí, že je první zprostředkující 10GE (gigabitový Ethernet) konektivitu pro blade servery. Ta je zvláště potřebná v době, kdy roste poptávka po rychlejším toku dat z blade serverů, a to v důsledku virtualizace a konsolidace serverů.

Obě firmy jsou přitom členy Blade.org, což je organizace založená společností IBM a jejímž cílem je podpora třetích stran ve vývoji produktů pro blade servery. Produktová sada zahrnuje přepínač Nortel 10G Uplink Ethernet Switch Module (10GbESM) a NetXen 10G Ethernet Expansion Card, která poskytuje 10GE za cenu pod 550 dolarů na port.

Blade 10GE switch nabízí 20 10GE portů - 14 uvnitř šasi a šest externích pro připojení k síti. Přepínač se používá s IBM BladeCenter ve spojení s dual-port 10G Ethernet Expansion Card od NetXen, která podporuje multiprokotolový off-load. Zmíněná kombinace produktů by měla zvýšit průtok dat a snížit zatížení procesoru (tedy zlepšit výkon systému). Blade Nortel 10GbESM je k dostání již dnes za necelých 210 000 Kč včetně DPH a NetXen 10G Ethernet Expansion Card za přibližně 19 200 Kč s DPH.


Komentáře