13 praktických rozšíření pro Google Chrome – část 2/2

Prohlížeč Google Chrome drtí konkurenci. Je spolehlivý, výkonný a kompatibilní napříč různými platformami. Navíc podporuje obrovské množství rozšíření, které jej činí ještě výkonnějším. Vybrali jsme pro vás třináct z nich, které vám při práci na PC mohou přijít vhod...

13 praktických rozšíření pro Google Chrome – část 2/2


Analytika

Page Analytics

Jestliže vaše stránky využívají Google Analytics, Page Analytics je takřka nutnost. Rozšíření vám snadno a přehledně ukáže, jak se návštěvníci vašich stránek chovají, které jejich části jsou nejnavštěvovanější a naopak, kolik máte unikátních přístupů, kolik času návštěvníci na stránkách v průměru stráví anebo i to, kolik návštěvníků je na stránce v reálném čase. Pro marketéry povinnost.

 

Speedtest by Ookla

Jednoduchý nástroj pro kontrolu momentálního pingu a download a upload rychlostí. Rozšíření vám také ukáže, jak rychle se webová stránka načítá.

 

Poznámky

Evernote Web Clipper

OneNote od Microsoftu či Google Keep jsou nebezpečnou konkurencí, Evernote si však zatím drží pozici nejoblíbenějšího „poznámkovníku“. Jedním z hlavních důvodů je skutečnost, že většinou při jeho ukládání do notebooku dokáže zachovat formátování webu. Na tom pak můžete zvýraznit důležitý text a uložit nebo pořídit screenshot. Snadné je i sdílení poznámek mejlem nebo na sociálních sítích či ukládání dalších odkazů.

 

Save to Pocket

Jestliže nemáte v danou chvíli čas na přečtení zajímavých webů a chcete se k nim vrátit později, potřebujete Pocket. A k němu pak rozšíření Save to Pocket. To umožní jednoduchým kliknutím na ikonku rozšíření uložit text na váš Pocket účet.

 

Prohlížení a čtení

Mercury Reader

Dnešní webovky často působí zbytečně přeplácaně. Mercury Reader představuje nástroj k osekání webu na článek a obrázky, bez dalších rozptylujících zbytečností. Stačí kliknout na ikonku rozšíření a je hotovo – reklamy, sdílecí tlačítka a další prkotiny jsou pryč. Nastavení rozšíření pak umožňuje přizpůsbit velikost textu, fontu a pozadí tak, aby bylo příjemné vašim očím.

 

Session Buddy

Taky se někdy při práci ztrácíte v desítkách záložek otevřených v klidně i více oknech? Session Buddy vám všechny otevřené weby seřadí do přehledného seznamu v jediném okně. Odtud je můžete navštěvovat, zavírat nebo ukládat pro příští otevření. Uložit si tak můžete až deset rozdělaných projektů.

 

One Tab

Zatímco Session Buddy je nápomocný v organizaci a správě více záložek otevřených ve více oknech, OneTab jediným klikem otevřené weby „zhroutí“ a uleví tak vaší RAM, kterou prohlížeč zatěžuje. Takto „zhroucené“ záložky lze obnovit nebo smazat nebo je sjednotit do skupiny pro pozdější hromadné otevření.

Úvodní foto: © Google


Komentáře