3G síť od O2 bude vedle Prahy a Brna nově i v dalších 30 městech

Společnost Telefónica O2 Czech Republic plánuje do konce roku 2009 rozšířit signál sítě 3G, založenou na technologii UMTS/HSDPA, vedle Prahy a Brna do dalších 20 až 30 měst České republiky.Společnost Telefónica O2 Czech Republic plánuje do konce roku 2009 rozšířit signál sítě 3G, založenou na technologii UMTS/HSDPA, vedle Prahy a Brna do dalších 20 až 30 měst České republiky.
Mezi prvními to bude Ostrava a Plzeň, a to v prvním čtvrtletí příštího roku. Během příštích 2 - 3 let by tak mělo být pokryto více než 70 % populace České republiky.
Z vysokorychlostních mobilních služeb operátorů v České republice, umožňuje v současnosti HSDPA systém nejvyšší přenosovou rychlost.V lokalitách pokrytých touto technologií, se zákazníci nejrychleji připojí k internetu a budou si moci prohlížet stránky, posílat e-maily, stahovat a streamovat mnohem rychleji než v jiných sítích.
Technologie pro třetí (proto 3G) generaci mobilních telefonních sítí, umožňuje nyní přenosy dat až rychlostí 3,6 Mb/s, v horizontu 2 let až 7,2 Mb/s.


Komentáře