Mobily BlackBerry budou integrovány do IP ústředen Cisco

Obě společnosti se dohodly na integraci svých programů, takže jejich příslušná telefonní zařízení budou navzájem zastupitelná (například budou dosažitelná pod jedním telefonním číslem).


Dohodu, která umožní organizacím integrovat jejich systémy BlackBerrys s IP telefony od firmy Cisco, uzavřely společnosti Research In Motion a Cisco Systems. Konkrétně RIM představila produkt BlackBerry Mobile Voice System (MVS) Server for Cisco Unified Communications Manager (jeho finální verze by se na trhu měla objevit ve třetím čtvrtletí 2009). Unified communications, koncept, který Cisco masivně propaguje, vychází z myšlenky, že uživatelé by měli být dosaženi kdykoliv a kdekoliv, ať používají libovolný komunikační prostředek.
Podniky mohou díky novému propojení infrastruktury BlackBerry a Cisco mimo jiné dovolit, aby uživatelé byli dosažitelní přes jediné telefonní číslo uvnitř i vně firmy nebo aby měli jediný telefonní záznamník. Pokud uživateli někdo volá, systém je schopen postupně přesměrovat volání až na čtyři různé přístroje anebo dokonce dovoluje, aby tato zařízení vyzváněla souběžně. Volající se mohou volaným zobrazovat jak klasickým telefonních číslem spjatým s BlackBerry, tak i zkrácenou podnikovou alternativou (klapkou).
Na systémech BlackBerry rovněž půjde realizovat standardní telefonní služby spjaté s telefonními ústřednami - ať už se jedná o volání zkrácenou volbou či o funkce přesměrovávání hovorů. Dokonce podle výrobce lze přetransformovat hovor z mobilního přístroje na desktopové IP zařízení i v době, kdy hovor probíhá.
Také administrátoři mohou využít nové funkcionality vycházející z integrace obou technologií. Díky BlackBerry MVS Serveru mohou totiž velmi jednoduše a jednoznačně definovat pravodla pro volání, jež budou jednotná jak pro mobilní, tak interní IP síť (tato nastavení mohou být samozřejmě i odlišná) - například lze blokovat mezinárodní či nadměrně zpoplatňovaná volání).
RIM uvedla na trh MVS Server vloni a je výsledkem její akvizice firmy Ascendent Systems v roce 2007.
Research In Motion rovněž oznámila dostupnost svého systému BlackBerry Enterprise Server ve verzi 5.0.Komentáře