EMC: Zálohování dat na internetu je trendem dneška

Podle šéfa EMC Willa Growa bude narůstat počet uživatelů, kteří budou chtít mít svoje data zálohována na internetu.


EMC očekává, že jejich server Mozy pro zálohování dat bude stále vykazovat více a více zákazníků, a to i navzdory tomu, že je náročné obchodní prostředí a zatím o službu není tak velký zájem mezi uživateli.

"Jelikož je tato služba celkem nová, myslím, že je tu velká šance prosadit se na trhu," řekl Joe Tucci, předseda, výkonný ředitel a prezident EMC, v úterním rozhovoru.

"Na světě je relativně malé procento uživatelů, kteří zálohují svá data pomocí služby podobné Mozy," myslí si Tucci.

Mozy a konkurenční služby dovolují uživatelům zálohovat a obnovovat soubory přes internet a pomáhají jim tak zabránit ztrátě jejich dat při nehodách pevných disků nebo krádeži notebooku. Mozy dovoluje klientům zálohovat až 2 GB dat zdarma a za poplatek 4,95 dolarů měsíčně dokonce nabízí neomezený prostor.

Samozřejmě je k dispozici i verze Mozy pro firmy, ceny začínají na 3, 95 dolarů za měsíc a dalších 0,50 dolarů za každý GB, který uloží.

Tucci si myslí, že poptávka po online záloze souborů bude narůstat.

"Je to téměř novinka na trhu. I přesto, že už má služba milión uživatelů, v porovnání s počtem PC na světě je to pořád nic. Je to malý průnik, který jsem očekával, dokonce i v nesnadné ekonomice bude služba růst," je přesvědčen.

Zda budou někdy příjmy od koncových uživatelů soupeřit s výnosy, které EMC získá od velkých firem, ukáže až čas.

"Nikdy neříkej nikdy. Ale je tu tolik obchodních spekulací, že bude dlouho trvat, než se nám podaří prosadit a uchytit se," říká Tucci. "Jestli se z toho někdy může stát miliardový obchod? Ano, může, ale ještě je před námi velký kus cesty."











Komentáře