Nový komunikační klient Perzonae bude kombinovat více druhů komunikací

Nizozemská společnost Perzonae Unified Communications pracuje na službě, která bude kombinovat e-mail, chat a později i hovory či telekonference. Své uplatnění nalezne jak u desktopů, tak i na mobilních přístrojích. K dispozici je již první veřejná beta verze.


„Díky kombinaci všech těchto metod komunikace nebude uživatel potřebovat široké spektrum stávajících nástrojů jako např. Outlook, Thunderbird, MSN, Hotmail, Skype nebo Gmail“ říká Chris Troost, marketingový manažer společnosti Perzonae.

To, čím se Perzonae chce odlišit od konkurenčních nástrojů, je schopnost komunikovat efektivněji pomocí tzv. zón. Uživatel může například vytvářet různé zóny pro obchodní nebo soukromé komunikace. Pokud tak nebude chtít být rušen soukromými zprávami či voláním během své pracovní doby, jednoduše toto pásmo vypne a jeho obsah si přečte později.

„Veřejná beta, verze 0.6, bude zprvu podporovat jen posílání emailů. Podpora pro rychlé zasílání zpráv bude přidána do dvou týdnů“ popisuje aktuální stav aplikace Troost. Perzonae také počítá s integrovanou geolokací, takže uživatel se budou moci podívat, kde se zrovna nachází jeho kontakty, samozřejmě však bude nejprve nutné jejich povolení. Společnost plánuje uvolnit první stabilní verzi 1.0 během následujících šesti měsíců. Má zahrnovat IP telefonování, video a audio konference, stejně jako sdílení desktopu.

Podpora pro jednotnou komunikaci integrací všech tří hlavních komunikačních prostředků- telefonování, e-mailu a rychlého zasílání zpráv - je v internetových službách stále méně častá, z čehož může Perzonae hodně vytěžit, pokud se do této oblasti dostane jako první.

V současné době je klient společnosti Perzonae kompatibilní s operačním systém Windows XP. Brzy přijde na svět i verze pro Mac OS X a počítá se i s klienty pro Linux a Windows Vista. V době, kdy první stabilní verze přijde na trh, Perzonae také doufá, že klient bude připravený i pro telefony s operačním systémem Windows Mobile. Poohlíží se však i po podpoře pro další mobilní platformy včetně iPhone, Symbian či Android.

S příchodem první stabilní verze chce společnost Perzonae také zavést zpoplatnění svých služeb. Základní předplatné vyjde na asi 40 dolarů ročně a bude zahrnovat emaily a instant messaging. Cena profesionálního předplatného zatím není stanovena.Komentáře