Second Life bude regulovat přístup k virtuálnímu obsahu

Společnost Linden Lab, provozovatel virtuálního světa Second Life, potvrdila, že se rozhodla regulovat obsah určený pro dospělé, které se v tomto virtuálním prostředí objevuje.


Rozdělí proto veškerý dostupný obsah do třech kategorií, označených jako PG, Mature a Adult a v závislosti na preferencích každého uživatele mu budou zobrazované jen preferované položky. Uživatel pak pro přístup k materiálům v kategorii určené pro dospělé bude muset nejprve potvrdit, že je skutečně plnoletý.

Zajímavá je definice obsahu označeného jako Adult – pod ním se rozumí nejen obsah související se sexem, ale i násilím a drogami. Navíc se zdá, že tento obsah bude přesunut na speciálně vytvořený kontinent. Kategorie Mature pak bude definovaná jako oblast, kde se nalézají taková místa, jako třeba diskotéky, bary, obchody, galerie, pláže nebo parky. Obsah označený termínem PG pak má být striktně očištěný od jakéhokoliv náznaku sexuality, násilí nebo oblastí určených pro zábavu a dokonce v něm může vládnout i prohibice se zákazem jakýchkoliv zmínek o alkoholu nebo drogách. Tato část světa Second Life by proto měla být zajímavá např. pro organizátory a účastníky virtuálních konferencí nebo pro ty, kdo zde chtějí zrealizovat třeba svoje obchody z reálného světa.

Časový harmonogram ani způsob, jakým bude přesun obsahu pro dospělé uskutečněný, nebyly zatím upřesněny, ale předpokládá se, že se tak stane někdy v druhém čtvrtletí letošního roku. Není také zcela jasné, zda se společnost Linden Lab k tomuto kroku v Second Life odhodlala z vlastního rozhodnutí nebo na nátlak zvenčí.

Zdroj: IT News.skKomentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.