Skype konečně i na iPhonu, operátoři však nemusejí mít strach z konkurence

Skype vydal v úterý dlouho očekávanou mobilní aplikaci pro iPhone, která je dostupná přes App Store firmy Apple. Také se připravuje aplikace Skype pro BlackBerry, jejíž vydání je naplánováno na květen, potvrdil oficiálně Skype.


Aplikace Skype pro iPhone byla oficiálně vydána v úterý v 15:30 pacifického času v průběhu konference na obchodní přehlídce CTIA Wireless 2009 v Las Vegas. Skype, který je majetkem eBay, byl přidán do App Store překvapivě pozdě. Tento internetový obchod firmy Apple již nabízí několik podobných VOIP (voice over Internet Protocol) aplikací.

Jedna z nich, Fring, používá API (application programming interface) programu Skype. Lidé, kteří mají tuto aplikaci, mohou volat zdarma s uživateli Skypu, nebo použít SkypeOut, placenou službu se kterou mohou volat na pevné linky nebo mobily přes Skype.

iPhone Skype aplikace může být použita pouze přes Wi-Fi ne přes mobilní síť, což je podmínka operátorů, kteří se bojí o ztrátu výdělku za hovory. Mluvčí firmy Skype před vypuštěním aplikace nechtěl prozradit žádné bližší detaily - pouze to, že mobilní Skype bude na stejném principu jako desktopová verze.

Skype zatím stále není dostupný pro zařízení BlackBerry, přestože vývojáři třetích stran opět využili API Skypu. Jedna z těchto služeb je IM+ pro Skype, která povoluje chat, bezplatné hovory mezi Skype uživateli a SkypeOut. Firma Skype ještě neprozradila přesné květnové datum vydání

Jen pro zajímavost, aplikace Skype pro operační systém Windows Mobile je dostupná již několik let.Komentáře