Skype pro iPhone trhá rekordy ve stahování

Uvolnění dlouho očekávané komunikační aplikace Skype pro smartphony iPhone se setkalo s obrovským ohlasem uživatelů. Jen za první dva dny se totiž dočkala milionu stažení!


Podle informací z blogu Skype si uživatelé z App Store stahují nově uvolněnou aplikaci pro „skajpování“ v průměru v šestisekundovém intervalu a zástupci výrobce jsou přesvědčeni, že se jedná o nerychleji stahovanou aplikaci, která byla na App Store od Applu zatím umístěna. Ta je k dispozici zcela zdarma ke stažení a je kompatibilní s přístroji iPhone a iPod Touch s nainstalovaným softwarem ve verzi 2.1. Dnes by mohlo být při zachování dynamiky stahování dosaženo již počtu dvou milionů, i když je pravděpodobné, že prvotní zájem uživatelů postupně opadne.

Dlouho očekávaný Skype pro iPhone byl uvolněn za velkého ohlasu médií toto úterý a i když umožňuje hlasové hovory jen přes Wi-Fi připojení, neboť mobilní operátoři blokují možnost využití přenosu hlasu v aplikaci Skype přes klasické mobilní sítě, je zjevně uživateli i přesto velmi žádaný.

Například zástupce německého T-Mobile informoval, že jeho společnost zablokovala použití VoIP aplikací již v roce 2007. Důvodem je údajně zpomalování mobilní sítě, ačkoliv Robert Miller, právník společnosti Skype, tuto skutečnost popřel s tím, že Skype pro iPhone nepředstavuje žádnou hrozbu pro sítě mobilních operátorů (je tedy pravděpodobnější, že telekomunikační firmy se bojí poklesu zisků způsobených využíváním VoIP služeb místo klasických hlasových tarifů).

Skype pro Windows Mobile je k dispozici již několik let, pro přístroje BlackBerry by pak měla být uvolněna v květnu. Jak to je s podporou Androidu není zatím známé, ale firma Skype u svých desktopových verzí této populární komunikační aplikace s vývojem pro méně atraktivní platformy příliš nespěchá a například uživatelé Linuxu či Mac OS X musí stále používat již několik let staré verze.

Více informací o vydání Skypu pro iPhone najdete v článku Skype konečně i na iPhonu, operátoři však nemusejí mít strach z konkurence.Komentáře