AMapy rozšiřují nabídku turistických map na internetu

Na stránkách AMapy.cz, které spadají pod portál Atlas, jsou od včerejška k dispozici kromě základních a leteckých map také mapy turistické. Služba se tak snaží pravděpodobně reagovat na nástup hlavního proudu turistické sezóny a také na funkce konkurenční služby Mapy.cz. Přibližme si, co tyto mapy obsahují.Na stránkách AMapy.cz, které spadají pod portál Atlas, jsou od včerejška k dispozici kromě základních a leteckých map také mapy turistické. Služba se tak snaží pravděpodobně reagovat na nástup hlavního proudu turistické sezóny a také na funkce konkurenční služby Mapy.cz. Přibližme si, co tyto mapy obsahují.

Nezbytná data dodala firma DPA a turistické mapy jsou na adrese Amapy.cz nyní dostupné v měřítku od 1 : 16 000 po 1 : 500 000. Dalšího rozšíření hlavně v oblasti názvů, rozcestníků a možností ubytování by se nově spuštěná nabídka turistická mapa měla dočkat letos na podzim. Jako samostatné vrstvy lze na mapě zvolit zobrazení cyklistických tras a také značených turistických stezek.

Již nějakou dobu funguje v aplikaci AMapy možnost využívat její API pro vlastní webové aplikace, takže například firmy mohou adresy svých poboček zobrazovat na internetových stránkách prostřednictvím této služby. Podobně také třeba realitní kanceláře mají možnost umístění nabízených nemovitostí zobrazovat prostřednictvím tohoto API.

Ve srovnání s konkurenční službou Mapy.cz od Seznamu, na nichž jsou také k dispozici jak cyklostezky, tak turistické trasy, chybí AMapám zatím fotografie objektů a zajímavých míst.

Tuto službu, nazvanou Foto Mapy.cz beta, zpřístupňuje Seznam zatím v testovacím provozu, nicméně již nyní bylo v jejím rámci různými autory uloženo velké množství fotografií, které lze zobrazit i ve vysokém rozlišení a s informacemi o expozici. Navíc fotografie rychle přibývají a například Praha je jimi pokrytá již poměrně detailně.
Nenechte si ujít:
Mapy od Google v češtině a s přívětivějším API

Nové katastrální mapy jsou dostupné přes internet

Letecké mapy z celého světa nabízí Atlas

Office se stěhuje na internet

Nová aplikace pro hledání v mapách je dostupná z internetu!

Jak vypadá hvězdná obloha v Google Sky?


Komentáře